Jak podaje portal "Fabiosa", choć pająki w domu mogą okazać się naszymi sprzymierzeńcami w walce z owadami, wiele osób chciałoby się ich pozbyć. Są na to proste i sprawdzone patenty. Jakie?

Olejek miętowy i płyn do mycia naczyń

Możesz stworzyć domowy repelent, który nie zabije pająków, ale skutecznie je odstraszy. Do jego przygotowania potrzebne będzie trzy szklanki wody, jedna łyżka płynu do naczyń i jedna łyżka olejku miętowego. Wszystkie składniki wymieszaj w butelce z rozpylaczem. Spryskaj nim miejsca, w których zwykle widujesz pająki.

Równie dobrze sprawdzą się waciki nasączone olejkiem miętowym, umieszczone w okolicach umożliwiających pająkom wejście do domu. Ich dodatkową zaletą jest to, że wprowadzą do twojego domu przyjemny zapach.

Olejek miętowy/ Pixabay
Olejek miętowy/ Pixabay
Olejek miętowy/ Pixabay

Cynamon, ocet i cytrusy

Jak się okazuje pająki nie znoszą tej przyprawy. Wystarczy więc, że rozsypiesz ją przy wejściach do domu, żeby pająki przestały się pokazywać w twoim domu.

Pająki nie znoszą również zapachu octu. Wystarczy dodać go do wody i rozpylić w szczelinach, żeby pozbyć się niechcianych współlokatorów.

Odstraszająco na pająki podziałają również cytrusy. Wystarczy umieścić skórki po cytrusach w miejscach, gdzie pojawiają się najczęściej pająki.

Skórki cytrusów/ Pixabay
Skórki cytrusów/ Pixabay
Skórki cytrusów/ Pixabay

Olej kokosowy

Domowej roboty miksturę do odstraszania pająków zrobimy również przy pomocy oleju kokosowego. Wystarczy zmieszać 1/3 oleju z 2/3 wody i rozpylić wzłuż okien, drzwi i wszelkich innych szpar, którymi do naszego domu przedostają się pająki.

Olej kokosowy/ Pixabay
Olej kokosowy/ Pixabay
Olej kokosowy/ Pixabay

A wy, jakie macie sprawdzone patenty na pozbycie się pająków z domu? A może ich obecność nie stanowi dla was problemu?

To też może cię zainteresować: Czyste okna bez smug? Nic prostszego. Są na to sprawdzone sposoby

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Ida Nowakowska skomentowała odejście Marzeny Rogalskiej z TVP. Wyjawiła, co sądzi o debiucie Izabelli Krzan. Jak go oceniła

O tym się mówi w Polsce: Temat emerytur od lat wywołuje wiele kontrowersji. Ile faktycznie dostają seniorzy w naszym kraju

O tym się mówi na świecie: Z księciem Filipem jest coraz gorzej? Rodzina królewska modli się o męża królowej Elżbiety. Nowe informacje o jego stanie zdrowia