Dyskusje na temat emerytur zawsze wywołują spore emocje. Nie da się bowiem ukryć, że wiele osób musi żyć za naprawdę głodowe stawki, podczas gdy inni otrzymują od ZUS-u ogromne kwoty. Ile faktycznie otrzymują seniorzy w naszym kraju?

Temat emerytur od zawsze wzbudza wiele kontrowersji!

Jak informuje portal Business Insider, rozbieżności pomiędzy emeryturami w naszym kraju są naprawdę bardzo wysokie. Najniższe ze świadczeń wynosi zaledwie 3 grosze! Natomiast najszczęśliwszy emeryt otrzymuje na swoje konto 33 900 zł miesięcznie!

Co więcej, szefowa Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, profesor Gertruda Uścińska zaznacza, że najniższe stawki emerytur powinny zostać poddane reformie, bowiem więcej kosztuje obsługa konta świadczeniobiorcy, który pobiera tak niską emeryturę, niż wynosi sama wypłata.

Czekają nas ogromne zmiany w kwestii świadczeń emerytalnych?

Szefowa ZUS zaznacza także, że zreformowany powinien zostać cały system. Dla profesor Uścińskiej błędem jest, aby jednorazowe opłacenie składki było podstawą do wypłacania tak śmiesznie niskich emerytur.

- Powinno się ustanowić pewien staż pracy, tak jak to jest w krajach UE. Może to być 5, 10, czy 15 lat, bądź powinna być to kwestia uzbierania jakiegoś minimalnego kapitału emerytalnego – zaznaczyła prezes ZUS.

Obecnie ma miejsce także waloryzacja emerytur. Jak się okazuje świadczenia wzrosną o około 4%! Najniższa emerytura będzie więc wyższa o około 50,88 zł. Już niebawem emeryci otrzymają zatem informację o tym, o ile w ich przypadku wzrośnie emerytura.

Jak informował portal "Życie PL": MAMY POWODY DO DUMY! NIESAMOWICIE PORUSZAJĄCE SCENY Z UDZIAŁEM NASZEGO SKOCZKA. PIOTR ŻYŁA ŚWIĘTUJE SWÓJ SUKCES

Przypomnij sobie: BENEDYKT XVI ZDECYDOWAŁ SIĘ NA WYJAWIENIE PRAWDY NA TEMAT SWOJEGO PRZEJŚCIA NA EMERYTURĘ. PAPIEŻ EMERYT SKOMENTOWAŁ TAKŻE OBECNEGO PREZYDENTA USA

Portal "Życie PL" pisał również: "DZIEWCZYNO, BŁAGAM, KUP MI ZIEMNIAKI, JESTEM 4 DNI BEZ JEDZENIA" - PRZYZWOICIE UBRANY MĘŻCZYZNA ZWRÓCIŁ SIĘ DO MNIE W KOLEJCE W SKLEPIE

Pisaliśmy również o: ZNANY MUZYK ZMIENIŁ SIĘ NIE DO POZNANIA! WAKACYJNE ZDJĘCIE SŁAWOMIRA WPRAWIŁO FANÓW W OSŁUPIENIE. CO SIĘ STAŁO