Jak podaje portal "Cleverly", w ostatnim czasie na całym świecie nie brakuje entuzjastów uprawiania roślin także w przestrzeni miejskiej. Jest wiele powodów, dla których warto zająć się ogrodnictwem miejskim. Jednym z najważniejszych jest to, że samodzielnie uprawiając owoce i warzywa, jesteśmy w stanie kontrolować, czy nie mają w sobie sztucznych nawozów. Do tego ich uprawa jest banalnie prosta. Jeśli zastanawiasz się jak to zacząć, mamy dla ciebie kilka prostych patentów na ogrodnictwo domowe, które pozwolą wychodować ci wszystko, od kwiatów do marchewki!

Kwiaty z torebki herbaty

Potrzebujesz tylko:

torebkę wykorzystanej herbaty

nasiona kwiatów

Wystarczy umieścić nasiona kwiatu w wykrzystanej wcześniej torebce z herbaty i całość umieścić w dobrze nasłonecznionym miejscu. Po około tygodniu powinieneś zobaczyć, że kwiat zaczyna wyrastać. Na tym etapie możesz je przesadzić do doniczki z ziemią.

Kwiat/ YouTube @Cleverly
Kwiat/ YouTube @Cleverly
Kwiat/ YouTube @Cleverly

Kolendra

Potrzebne będą ci:

papierowy ręcznik

druszlak

butelka z rozpylaczem

nasiona kolendry

miska na wodę

Umieszczamy papierowy ręcznik w druszlaku i rozmieszczamy na nim ziarna kolendry. Następnie na ziarnach umieszczamy kolejny listek papieru i spryskujemy go wodą. Następnie napełniamy miskę z wodą i umieszczamy w niej druszlak z nasionami. Należy to zrobić tak, aby nasiona znalazły się całkowicie pod wodą. Następnie należy umieścić całość w nasłonecznionym miejscu. Po około miesiącu, kolendra zacznie kiełkować.

k

Kolendra/ YouTube @Cleverly
Kolendra/ YouTube @Cleverly
Kolędra/ YouTube @Cleverly

Mango

Potrzebne będą ci:

nasiona mango

butelka z rozpylaczem

woreczek strunowy

ręcznik papierowy

Owiń pestki mango papierowym ręcznikiem, a następnie całość zwilż wodą i umieść w woreczku strunowym. Odstaw do ciepłego miejsca na okres 10 dni - tyle wystarczy, by nasionko zaczęło kiełkować. Potem możesz wsadzić je do ziemi.

Mango/ YouTube @Cleverly
Mango/ YouTube @Cleverly
Mango/YouTube @Cleverly

Marchewka

Będziesz potrzebować:

talerz z wodą

górną część marchewki

Odetnik górną część marchewski i połóż ją na talerz z wodą. Po 4-10 dniach marchewka powinna zacząć wypuszczać zielone listki. Możesz ją przesadzić do ziemi.

Kukurydza

ryż

woda

miska

kolba kukurydzy

Wymyj dokładnie ryż, a wodę po jego płukaniu wlej do miski. W misce umieść kukurydzę, a następnie całość przenieś do słonecznego miejsca, gdzie powinna stać od 30 do 50 dni. W tym czasie powinna zacząć kiełkować. Kiedy tylko rozpocznie się ten proces, kukurydzę należy umieścić w ziemi.

Kukurydza/ YouTube @Cleverly
Kukurydza/ YouTube @Cleverly
Kukurydza/ YouTube @Cleverly

A wy, jakie macie patenty na ogród w domu?

To też może cię zainteresować: Stare i zniszczone rajstopy zalegają w szufladzie? Można je wykorzystać na wiele sposobów, zanim wylądują w koszu na śmieci

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Trudne chwile u Anny i Roberta Lewandowskich. Anna Lewandowska wyszła z apelem. Co się stało

O tym się mówi: Para przez lata starała się o dziecko. Po badaniu USG byli zaskoczeni. To zdarza się raz na 70 mln. Jak potoczyła się ich historia