Jak podaje portal "Radio Zet", ocet ma bardzo wiele zaskakujących zastosowań. Od przygotowania potraw, przez robienie domowych porządków po usuwanie chwastów. Jest to sprawdzony domowy sposób na pozbycie się chwastów z kostki brukowej, który jest w pełni bezpieczny dla środowiska. Do tego jego koszt jest niewielki. Jak pozbyć się chwastów za jego pomocą?

Ocet na chwasty

Mech i chwasty wystające pomiędzy kostką brukową lub płytami chodnika są zmorom wielu osób. Czyszczenie z nich bruku jest dużym wyzwaniem i często wymaga czasu. Trudno jest pozbyć się szczególnie korzeni. Dlatego problem szybko wraca. Sposobem na pozbycie się chwastów jest zastosowanie octu.

Ocet na chwasty/ YouTube @Centrumporad.pl
Ocet na chwasty/ YouTube @Centrumporad.pl
Ocet na chwasty/ YouTube @Centrumporad.pl

Możemy go wykorzystać na chodnikach, tarasach i podjazdach, a także przy czyszczeniu ogrodowych donic i dekoracji. Ogromnym plusem octu jest to, że nie zmienia on pH gleby, choć ma odczyn kwaśny. Wszystko dlatego, że jego działanie jest dość krótkotrwałe. Jest on bezpieczny dla dzieci i zwierząt. Nie oddziałuje również w żaden sposób na kostkę brukową.

Na jakie chwasty możemy go stosować?

Ocet może być stosowany z powodzeniem na wszystkie rodzaje chwastów. Równie dobrze sprawdzi się w przypadku ostu, mchu, perzu, czy trawy. Wystarczy zaaplikować ocet w przestrzenie między kostkami, gdzie występuje niepożądana przez nas roślinność. Najłatwiej to zrobić za pomocą spryskiwacza.

Usuwanie chwastów octem/ YouTube @Mój piękny ogród
Usuwanie chwastów octem/ YouTube @Mój piękny ogród
Usuwanie chwastów octem/ YouTube @Mój piękny ogród

Kwas zawarty w occie sprawi, że rośliny obumrą - dotyczy to także ich korzeni. Dzięki temu znacznie łatwiej będzie nam usunąć chwasty. Dodatkowo utrudni wyrastanie kolejnym roślinom. Najlepiej dokonać zabiegu wiosną, gdy rośliny są osłabione i najbardziej podatne na działanie octu.

A jak wy radzicie sobie z chwastami na kostce brukowej?

To też może cię zainteresować: Wrzuć skorupki jajek do pralki i zobacz, co się stanie. Efekty będą niesamowite. Już nigdy nie wyrzucisz ich do kosza

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Przed nami Pełnia Śnieżnego Księżyca. Kiedy należy się jej spodziewać? W jaki sposób wiąże się z dbaniem o zdrowie

O tym się mówi: Przez koronawirusa ksiądz nie mógł wpuścić wiernych do kościoła. Wpadł na nietypowy pomysł, dosłownie wzniósł się na wyżyny kreatywności. Co zrobił