Ograniczenia związane z koronawirusem dotykają nas wszystkich i nierzadko powodują, że musimy zmieniać swoje przyzwyczajenia czy spełniać dodatkowe warunki, by zgodnie z przepisami oddawać się codziennym czynnościom.

Przekonał się o tym na własnej skórze pewien ksiądz, który ze względu na bezpieczeństwo postanowił przenieść swoją mszę na – dosłownie – wyższy poziom. Co zrobił?

Kościół, koronawirus. Źródło: Youtube Telewizja Asta
Kościół, koronawirus. Źródło: Youtube Telewizja Asta

Ksiądz odprawił mszę w kreatywny sposób

Portal WP podaje, że duchownym jest ksiądz Juan Lopez Diaz z Peru. Duchowny na co dzień urzędujący w prowincji Ambo w południowej części kraju postanowił wykorzystać swój pomysł, który pozwala mu na odprawianie mszy.

W Peru przez koronawirusa zamknięto kościoły. Jednak msze w formie, którą proponuje ten duchowny, mogą się odbywać. Postanowił on, że dobrym pomysłem będzie przeniesienie ołtarza… na dach świątyni.

Duchowny odprawia msze na dachu kościoła, a przed świątynią pod wezwaniem świętej Róży w mieście Tomayquichua za każdym razem zbiera się kilkuset wiernych. Część z nich zwyczajowo uczęszcza na mszę, inni przychodzą z czystej ciekawości.

Parafianie uczestniczą w nabożeństwach z balkonów czy okien, a kilka tysięcy osób ogląda transmisje w internecie.

Ksiądz odprawiający msze w ten sposób nie łamie żadnych obostrzeń – kościół w dalszym ciągu pozostaje zamknięty. Przy ołtarzu na dachu towarzyszy mu kilka osób z asysty kościelnej.

Ksiądz śmieje się, że „trzyma się dzielnie na dachu”, a za pomoc służą mu Boża łaska i „dwa kamienie: po jednym w każdej kieszeni”. Duchowny mówi, że wiatr na dachu bywa naprawdę silny.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: JEŚLI MAMY W DOMU WYTŁACZANKI PO JAJKACH TO LEPIEJ ICH NIE WYRZUCAĆ. MAJĄ MASĘ POŻYTECZNYCH ZASTOSOWAŃ! DZIĘKI NIM MOŻNA ZAOSZCZĘDZIĆ DUŻO PIENIĘDZY

O tym się mówi w Polsce: WALORYZACJA RENT I EMERYTUR JUŻ ZA PASEM! KIEDY EMERYCI MOGĄ SIĘ SPODZIEWAĆ OTRZYMANIA WYŻSZEGO ŚWIADCZENIA? ZNANA JEST DATA URUCHOMIENIA PRZELEWÓW

O tym się mówi na świecie: NA TO ODKRYCIE CZEKALIŚMY AŻ 250 LAT! FASCYNUJĄCE ZNALEZISKO W CENTRUM BADAŃ ARCHEOLOGÓW. CHCĄ POTWIERDZIĆ POCHODZENIE WRAKU TAJEMNICZEGO STATKU

Z życia gwiazd: KUBA WOJEWÓDZKI NIE MIAŁ LITOŚCI DLA AGUSTINA EGURROLI. CO ZROBIŁ GWIAZDOR? TYLKO ON MÓGŁ ZDECYDOWAĆ SIĘ NA TAKI RADYKALNY KROK I TO NA WIZJI