Jak podaje portal "Pikio", codzienne porządki mogą być łatwiejsze, jeśli wiesz, co wykorzystać w czasie ich wykorzystania. Jak się okazuje w naszej kuchni nie brakuje artykułów spożywczych, które dobrze sprawdzą się nie tylko w czasie gotowania. Jednym z nich jest pieprz, który dodany do prania, przyniesie zaskakujące efeky.

Środki chemiczne do prania

Każdy z nas robi conajmniej jedno pranie w tygodniu, choć zdarza się, że wykonujemy tę czynność znacznie częściej. Wielu z nas dodając do prania detergenty robi to na oko, nie korzystając z miarek. Tymczasem nadmiar środków chemicznych osadzający się na naszych ubraniach może niekorzystnie na kondycję naszej skóri, a także ubrań.

Praktycznie w każdym detergencie znajdziemy anionowe środki powierzchniowo czynne, które mają za zadanie usuwanie tłuszczu, w nadmiarze mogą niekorzystnie wpływać na warstwę lipidową naszej skóry i ją podrażniać. Prowadzone są badania nad wpływem chemii gospodarczej na płodność i niektóre typy nowotworów. Udowodniony jest również ich niekorzystny wpływ na środowisko naturalne.

Proszek do prania/Pixabay
Proszek do prania/Pixabay
Proszek do prania/ Pixabay

Dlatego coraz częściej na sklepowych półkach pojawiają się środki czyszczące i piorące na bazie naturalnych składników. Ich ceny jednak niejedną osobę skutecznie odstraszają. Na szczęście w naszych kuchniach znajdziemy wiele tanich i skutecznych składników, które możemy wykorzystać przy codziennych porządkach.

Pieprz do prania

Pieprz znajdziemy chyba w kuchni każdego domu. Z powodzeniem można wykorzystać go nie tylko do przyprawiania potraw, ale także do prania. Dodanie łyżeczki pieprzu do prania pozwoli zachować intensywne kolory naszych ubrań.

Pieprz/ Pixabay
Pieprz/ Pixabay
Pieprz/ Pixabay

Wszystko dzięki chropowatej strukturze pieprzu, która pomoże przy usuwaniu z tkanin pozostałości detergentu. To właśnie niewypłukane detergenty są główną przyczyną bleknięcia ubrań. Warto dodać, że ziarna pieprzu nie będą miały niekorzystnego wpływu na naszą pralkę i co najważniejsze są przyjazne dla środowiska.

A jakie wy znacie inne patenty na wykorzystanie pieprzu?

To też może cię zainteresować: Wędkarz zapamięta połów na długo. To najdziwniejsza ryba, jaką kiedykolwiek udało mu się złowić. Co było w niej wyjątkowego

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Meghan Markle wystąpiła publicznie po raz pierwszy od obwieszczenia ciąży. Jak wygląda żona księcia Harry’ego? Ciąża jej służy

O tym się mówi: Wśród polityków stwierdzono zakażenie koronawirusem! Michał Dworczyk poinformował o pozytywnym wyniku testu