Jak podaje portal "Mirror", 33-letni wędkarz Paul Lore wybrał się na ryby w pobliżu Melbourne na Florydzie. Nie spodziewał się, że uda mu się złowić rybę z dziwacznym uśmiechem. Trzeba przyznać, okaz robi ogromne wrażenie.

Zaskakujący połów

Palu Lore podczas łowienia ryb trafił na wyjątkowy okaz. Pysk złowionego przez niego osobnika był pełen zębów, które przypominały te ludzkie. Relacjonując tamten połów, 33-letni wędkarz powiedział, że ryba swoimi kolorami przypominała umaszczenie zebry, a jej ciało w typie gatunku lucjan, charakteryzowało się zwartością i mięsistością.

Ryba Archosargus probatocephalus/ mirror.co.uk
Ryba Archosargus probatocephalus/ mirror.co.uk
Ryba/mirror.co.uk

"Zęby można opisać tylko jako zęby podobne do ludzkich, a po dokładnych oględzinach można było stwierdzić, że ustawione są one w rzędach, podobnie jak ma to miejsce w przypadku rekinów".

Okazuje się, że większość ryb tego gatunku posiada dwa lub trzy rzędy zębów, które mają bardzo dużą siłę ucisku. Oczywiście nie jest ona tak duża, żeby odgryźć palec, ale wystarczającą, żeby nie chcieć po raz kolejny zbliżać do nich ręki. Paul Lore zapewnił, że do tej pory to najdziwniejsza ryba, jaką spotkał.

Ryba, którą udało się złowić 33-latkowi była przedstawicielem gatunku sargus owczak. Ryby te żyją w morzu i osięgają od 30 do nawet 76 cm długości. Na jej szarym tle znajdziemy 5 lub 6 czarnych pasków. Gatunek ten można spotkać w wodach zachodniego Atlantyku od Nowej Szkocji do Brazylii, choć najwięcej jest ich właśnie w okolicach Florydy.

Ryba Archosargus probatocephalus/ YouTube @ Southern Reels Fishing
Ryba Archosargus probatocephalus/ YouTube @ Southern Reels Fishing
Ryba/ YouTube @Southern Reels Fishing

Swoje nietypowe uzębienie sarugusy owczaki zawdzięczają swojej diecie, w której znajdziemy przede wszystkim skorupiaki. Dzięki taim zębom łatwiej jest im rozgryzać muszle.

Jak podoba się wam ten niezwykły okaz?

To też może cię zainteresować: Fotografowi udało się uchwycić żółtego pingwina! To zdarza się raz na 146 tysięcy przypadków. Zdjęcie zachwyciło internautów na całym świecie

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Okrzyknięty najgrubszym dzieckiem na świecie, po kilku latach wygląda zupełnie inaczej. Co się stało z chłopcem

O tym się mówi: Niezwykła przepowiednia końca świata z lat 90. "Świat się skończy, gdy miasta zaczną się zamykać"