Jak podaje portal "Głos Wielkopolski", ocet, a tym bardziej ocet spirytusowy ma świetne właściwości bakteriobójcze. Potrafi uporać się nawet z kamieniem w muszli klozetowej bądź pleśnią. Jak stosować go podczas robienia domowych porządków? Nie ma nic prostszego. Wystarczy kilka jego kropel, by wyczyścić zabrudzone powierzchnie.

Jeśli chodzi o pleśń, która często może pojawić się szczególnie na ścianach, warto nasączyć szmatkę octem spirytusowym, następnie wcierać w zainfekowane miejsce i pozostawić tak na trzy dni. Zapach po kilku godzinach ulotni się, a specyfik będzie dzielnie walczył z pleśnią i grzybami. Po upłynięciu wspomnianego czasu wystarczy zmyć pleść wodą z mydłem i gotowe.

Ocet świetnie da sobie radę również z kamieniem w muszli klozetowej. Trzy łyżki sody i trzy łyżki soli kuchennej w połączeniu z połową szklanki octu spirytusowego mają zbawienny wpływ na czystość ubikacji. Po kwadransie wlewamy dwie szklanki goroącej wody, szorujemy delikatnie szczotką, spuszczamy wodę, a wtedy kamień nie będzie miał żadnych szans, by pozostać na powierzchni muszli.

To również może Cię zainteresować: Temperatura Z Każdym Dniem Wzrasta. Czas Wymieniać Garderobę Na Lżejszą. O Czym Pamiętać

Zobacz także: Skąd Biorą Się Przesądy I Jak Ludzie Radzą Sobie Z Zapowiedzią Pecha