Domowe sposoby na wiele problemów to coś niezwykle ważnego dla niemal każdej pani i pana domu. O istnieniu wielu z nich dowiadujemy się dopiero teraz i to w dodatku dzięki innym internautom! Okazują się one być przydatne nie tylko podczas sprzątania czy prania, ale i podczas gotowania.

Praktycznie każdy z nas myśli, że fabrycznie wytłoczona zatyczka w korku butelki oleju ma za zadanie tylko chronić świeżość oleju i zapobiegać jego zbyt szybkiemu utlenianiu. To jednak nie wszystko – ma bardzo nietypowe zastosowanie, które warto znać!

Zatyczka w butelce oleju nie powinna lądować w koszy zaraz po otwarciu! Ma bardzo nietypowe zastosowanie. Warto o tym wiedzieć!

Jak wyjaśnia serwis Pikio, zatyczka będąca częścią korka butelki przydaje się nie tylko do zabezpieczenia znajdującego się w opakowaniu oleju przed wylaniem podczas transportu zakupów do domu. Jak autorzy wideo na kanale „Dom Pełen Pomysłów” na Youtube zapewniają, że zatyczka przydaje się w zupełnie innym celu.

Okazuje się, że zatyczkę trzeba odwrócić do góry nogami i ponownie włożyć do korka butelki. Po co? W taki dziwny sposób, o którym praktycznie nikt nie wie, butelka ma „dzióbek”, który zapobiega rozlewaniu oleju i wylewaniu go na patelnię, do garnka czy miski z sałatką w zbyt dużej ilości.

W ten sposób nasze dania nie będa ociekały od tłuszczu, a my unikniemy bolesnych oparzeń w trakcie gotowania przez rozpryskujący się olej.

Jak informował portal "Życie PL": MICHAŁ SZPAK PORWAŁ WIDZÓW PODCZAS WALENTYNKOWEGO KONCERTU W TELEWIZJI. MAŁY DROBIAZG W JEGO STYLIZACJI POWIEDZIAŁ WIĘCEJ NIŻ TYSIĄC SŁÓW

Przypomnij sobie: NIESAMOWITA SYTUACJA MIAŁA MIEJSCE W JEDNYM Z REGIONÓW POLSKI. ROLNIK ZROBIŁ CO TYLKO MÓGŁ, ABY POMÓC RATOWNIKOM MEDYCZNYM DOTRZEĆ DO PACJENTA

Portal "Życie PL" pisał również: NIEPOKOJĄCE DONIESIENIA O LECHU WAŁĘSIE! BYŁY PREZYDENT ZAMIEŚCIŁ PEŁEN ROZPACZY WPIS W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH. CZY WYMAGA PILNYCH BADAŃ

Pisaliśmy również o: PORAŻAJĄCA WIZJA KRZYSZTOFA JACKOWSKIEGO! CZY DUCH TATY NAWIEDZA MALEŃKĄ DZIEWCZYNKĘ? JASNOWIDZ OPOWIEDZIAŁ O NIETYPOWEJ SPRAWIE, KTÓRĄ WZIĄŁ NA TAPET