Premier Mateusz Morawiecki po swoim przemówieniu na mównicy zebrał sporo gratulacji. Wśród gratulujących był także minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Premier jednak zignorował wyciągniętą przez niego dłoń, a nagranie z tej sytuacji obiegło sieć.

Czwartkowa debata w Sejmie

W ostatni czwartek w Sejmie trwała debata w sprawie wniosku Koalicji Obywatelskiej na temat wotum nieufności wobec ministra sportu i turystyki Kamila Bortniczuka. Premier Mateusz Morawiecki postanowił stanąć w jego obronie podczas swojego przemówienia na mównicy.

Jak podaje portal Goniec, tuż po przemówieniu premiera sieć obiegł urywek jego wypowiedzi, w trakcie której odniósł się do e-sportu. Internauci byli zdziwieni, że Morawiecki chce w ten sposób "wyciągnąć dzieci sprzed komputerów". Popularność zdobyło również nagranie, na którym widać zignorowanie przez niego dłoni wyciągniętej przez Przemysława Czarnka.

Nagranie ze zdarzenia podbija sieć

Po powrocie w stronę ław rządowych Mateusz Morawiecki zaczął odbierać gratulacje za swoją przemowę. W gronie tych, którzy wyciągnęli do niego dłoń znalazł się między innymi minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Gratulacje planował mu również złożyć minister nauki i edukacji Przemysław Czarnek, zajmujący miejsca w dwóch rzędach powyżej. Szef resortu wyciągnął w jego stronę dłoń, ale ten na to nie zareagował, a następnie odwrócił się do niego plecami i zajął swoje miejsce siedzące.

Nagranie z tej sytuacji trafiło do mediów społecznościowych, a moment, w którym premier ignoruje wyciągniętą przez ministra edukacji dłoń stało się niezwykle popularne. Wielu internautów postanowiło szydzić z całej sytuacji, a niektórzy nawet się zastanawiali, czy pomiędzy Morawieckim a Czarnkiem nie doszło do konfliktu.

Jak informował portal "Życie Polska": POJAWIAJĄ SIĘ ZUPEŁNIE NOWE, NIEZNANE DOTĄD NAGRANIA DOTYCZĄCE IWONY WIECZOREK. TAJEMNICZY INTERNAUTA NIE UJAWNIŁ SWOJEJ TOŻSAMOŚCI

Przypomnij sobie: POWALAJĄCE DONIESIENIA O BYŁEJ PIERWSZEJ DAMIE. MELANIA TRUMP UCIĘŁA PLOTKI O KRYZYSIE W MAŁŻEŃSTWIE. TAK BAWIŁA SIĘ Z DONALDEM TRUMPEM W SYLWESTRA

Portal "Życie Polska" pisał również: PROKURATURA OFICJALNIE ZAJĘŁA SIĘ SPRAWĄ ŻORY KOROLYOVA. DO WIADOMOŚCI PUBLICZNEJ TRAFIŁY INFORMACJE DOTYCZĄCE BADAŃ TANCERZA. SĄ WYNIKI EKSPERTYZY

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: CÓRKA MARTY KACZYŃSKIEJ JEST JUŻ NASTOLATKĄ. NIEWIELE OSÓB ROZPOZNA DZIŚ MARTYNĘ. MŁODSZA CÓRKA BRATANICY JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO BARDZO WYDOROŚLAŁA