Jak na razie lato w większości nie zawodzi. Od czerwca odnotowuje się wysokie temperatury i słoneczną pogodę. Czasami jest ona przerywana jednak przez fronty przynoszące chwilowe ochłodzenie, nawałnice i burze.

Zgodnie z informacjami podawanymi przez portal lelum.pl, tak ma być też w najbliższym czasie po weekendzie.

Załamanie pogody

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał komunikat ostrzegający przed możliwością wystąpienia gwałtownych zjawisk atmosferycznych w ciągu kilku następnych dni.

„Front będzie rozdzielał gorące powietrze pochodzenia zwrotnikowego na wschodzie od chłodniejszego polarnego morskiego na zachodzie. Z powodu blokady wyżowej nie będzie mógł on szybko przemieścić się poza obszar naszego kraju, a silny kontrast termiczny, który powstanie na jego linii, będzie paliwem do generowania bardzo gwałtownych zjawisk” – można przeczytać w alercie IMGW.

Synoptycy wskazują, że winny temu będzie niż genueński, który zbliża się do naszego kraju i dotrze tu około 14 lipca. Przyniesie on ze sobą gwałtowne ulewy mogące prowadzić do powodzi oraz niebezpieczne burze.

nawałnica / YouTube: Vallord MIX
nawałnica / YouTube: Vallord MIX

Odpowiedzialne zachowanie

Warto pamiętać by w czasie gwałtownych zjawisk atmosferycznych zachować szczególną ostrożność i najlepiej pozostać w domu lub zamkniętym pomieszczeniu.

Należy wyłączyć urządzenia elektroniczne, a także usunąć lekkie przedmioty z balkonu czy tarasu, które mogłyby zostać zabrane przez wiejący mocno wiatr.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Szykuje się wielomilionowa afera związana z ojcem Rydzykiem? Jeden z duchownych ujawnia, że ma dowody, które mogą wstrząsnąć polskim Kościołem

Jak informował portal „Życiepl.com”: Janusz Korwin-Mikke i jego o 45 lat młodsza żona zadziwiają. Dominika Korwin-Mikke wyznała prawdę o swoim małżeństwie z kontrowersyjnym politykiem

Z życia znanych ludzi informowaliśmy o: Beata Kozidrak podzieliła się ze swoimi wielbicielami radosną nowiną. Wszystko w jej życiu wreszcie zaczęło się układać. Co się stało

Sprawdź także ten artykuł: Odszedł jeden z najbardziej utalentowanych muzyków na świecie. Jego menedżer potwierdził już przyczynę tego faktu. Fani ślą kondolencje