Ojciec Tadeusz Rydzyk ugruntował swoją pozycję w polskim Kościele jako założyciel i dyrektor Radia Maryja oraz telewizji TRWAM. Duchowny ma zarówno wielu zwolenników, jak i przeciwników, którzy oskarżają go między innymi o niejasności w zakresie finansów.

Finanse Radia Maryja pod lupą

Niedawno ruszył także proces przeciwko fundacji Rydzyka „Lux Veritatis”, która została pozwana przez stowarzyszenie Watchdog i dotyczy braku publicznej informacji w tej sprawie.

Jak się jednak okazuje, ojciec Rydzyk nie ujawnił sprawozdania finansowego nawet Kapitule Prowincji Warszawskiej Redemptorystów co ujawnił ks. Jerzy Galiński.

Dyrektor Radia Maryja miał sprzeciwić się tym samym poleceniu prowincjała zakonu redemptorystów o. Edwarda Nocunia.

„Zarówno według prawa polskiego, jak i prawa kościelnego on ma obowiązek się rozliczać. A obowiązek to jest coś, co nie podlega dyskusji” – tłumaczy ks. Galiński w rozmowie z Gazetą Wyborczą.

Ukryte miliony

Duchowny uznaje całą sytuację za jedną z największych tajemnic polskiego Kościoła i dodaje, że ma dowody na pokrętne działania ojca Rydzyka.

Tadeusz Rydzyk/YouTube @Radio Maryja
Tadeusz Rydzyk/YouTube @Radio Maryja

Według niego słynny ojciec dyrektor przez lata nie rozliczał się rzetelnie ze środków otrzymywanych od swoich słuchaczy, a w grę wchodzą milionowe sumy.

Do tego trzeba jeszcze spojrzeć na działalność polityczną Tadeusza Rydzyka.

Myślicie, że jest coś na rzeczy?

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Szymon Hołownia ma poważne powody do zmartwienia? Wszystko przez powrót Donalda Tuska. Wiadomo o co dokładnie chodzi

Jak informował portal „Życiepl.com”: Agnieszka Włodarczyk powitała na świecie swoje pierwsze dziecko. Aktorka zdradziła, jakie imię wybrała dla swojej pociechy. Fani przesyłają gratulacje

Z życia znanych ludzi informowaliśmy o: Syn Krzysztofa Krawczyka podzielił się radosną nowiną. Ktoś ważny pojawił się w jego życiu. Do Krzysztofa juniora płyną liczne gratulacje

Sprawdź także ten artykuł: Ma 72 lata, a wygląda na 30. Słynna projektantka budzi podziw na całym świecie. Internauci pytają jaki jest jej sekret młodego wyglądu