Szczepienia przeciw wirusowi SARS-CoV-2 są obecnie jednym z najważniejszych elementów walki z pandemią. Do szczepień zachęcają lekarze i pielęgniarki, większość polityków i dziennikarzy. Stanowisko w tej sprawie zajął także Kościół katolicki.

Jak podaje portal „Super Express”, na prośbę Wojewody Mazowieckiego Konstantego Radziwiłła we wtorek kardynał Kazimierz Nycz wydał ważny komunikat skierowany do wiernych i całego społeczeństwa, zwłaszcza w Warszawie.

Arcybiskup Metropolita Warszawski poprosił wszystkich księży by w swoich parafiach zachęcali do szczepień przeciwko koronawirusowi i wsparli w ten sposób działania rządowe mające na celu zatrzymanie pandemii.

„W związku z trwającą pandemią COVID-19 i brakiem skutecznego lekarstwa Kościół Warszawski apeluje o podejmowanie akcji szczepień dla dobra całej społeczności” – można przeczytać w oficjalnym komunikacie, który pojawił się na stronie internetowej Archidiecezji Warszawskiej.

Według kardynała, sprawa jest słuszna i wiąże się z piątym przykazaniem z Dekalogu czyli „nie zabijaj” ponieważ każdy jest odpowiedzialny za zdrowie społeczne.

Arcybiskup Metropolita Warszawski dodał także, że przy Świątyni Opatrzności Bożej w warszawskim Wilanowie otwarty jest punkt szczepień, z którego mogą skorzystać wszyscy chętni.

Co o tym myślicie?

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: IMGW ostrzega przed kolejną falą upałów. Temperatury osiągną ponownie powyżej 30 stopni. Czego jeszcze możemy się spodziewać po pogodzie

Jak informował portal „Życiepl.com”: Niezwykła historia 15-letniej dziewczyny obiegła cały świat. Nastolatce udało się wyrwać z rąk porywacza, bo zachowała spokój. Niesamowita sytuacja

Z życia znanych ludzi informowaliśmy o: Monika Olejnik ujawniła śmieszną wpadkę , którą zaliczyła w programie TVN24. Wiadomo kto jeszcze z jej gości dał się złapać na to samo

Sprawdź także ten artykuł: Lech Wałęsa ma wielkie kłopoty ze swoim synem! Sławomir Wałęsa powiedział, że nie zrobi tego, czego chce rodzina. Mówi, że nie ma dla niego ratunku