Na razie miłośnicy lata nie mają na co narzekać pod względem pogody. Po chwilowym lekkim ochłodzeniu wraz z burzami znowu do Polski powracają bardzo wysokie temperatury dzięki upalnemu powietrzu zwrotnikowemu.

Portal „radiozet.pl” przedstawił czego będziemy mogli się spodziewać w najbliższym czasie.

Powrót upałów

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zapowiedział falę upałów zwłaszcza w południowo-zachodniej części kraju.

„We wtorek temperatura maksymalna będzie rosnąć; najcieplej będzie na popołudniowym zachodzie, gdzie termometry pokażą nawet 30 stopni” - poinformował synoptyk Kamil Walczak.

Nieco chłodniej będzie w rejonie Podhala, tam temperatura wskaże maksymalnie 24 stopni oraz w centralnej Polsce gdzie termometry wskażą do 27 stopni Celsjusza.

Niebo jednak nie będzie całkowicie bezchmurne. Małego lub umiarkowanego zachmurzenia można spodziewać się w całej Polsce. Ryzyko burz i nawałnic jest na razie tylko na południu i wchodzie.

Alerty IMGW

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał już w dwóch województwach ostrzeżenia przed upałami od wtorku 6 lipca. Są to województwo opolski i dolnośląskie.

Spodziewane są jednak wkrótce kolejne alerty także dla reszty kraju. Trzeba pamiętać, żeby podczas wysokich temperatura zachować ostrożność i nie wychodzić na słońce bez odpowiedniej ochrony.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Ojciec Rydzyk ma w planach przejście na emeryturę? Kontrowersyjny duchowny jasno określił swoje stanowisko w tej sprawie. Czego możemy się spodziewać

Jak informował portal „Życiepl.com”: Powrót uczniów do szkół na jesień wcale nie jest taki pewny. Minister Czarnek spodziewa się czwartej fali koronawirusa. Co zaplanowana w tej sytuacji

Z życia znanych ludzi informowaliśmy o: Sławomir zdobył się na bardzo szczere wyznanie. Poszło o jego żonę Kajrę. Takich słów ze strony piosenkarza nikt nie oczekiwał

Sprawdź także ten artykuł: Oliwia Bieniuk ujawniła szczegóły związku jej ojca i całej rodziny z Martyną Gliwińską. Jaki teraz wyglądają ich relacje po bolesnym rozstaniu