Zgodnie z doniesieniami portalu Wirtualna Polska obecnie odbywają się już ostatnie rozmowy pomiędzy Rafałem Trzaskowskim, a Donaldem Tuskiem. Jak wiemy już jutro będzie mieć miejsce Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej. Czego możemy się spodziewać podczas tego wydarzenia?

Donald Tusk wraca do gry

Jak donoszą media, praktycznie wszyscy członkowie Platformy Obywatelskiej są przekonani, że już niebawem Borys Budka oficjalnie ogłosi swoją dymisję z funkcji szefa partii. Jednak do tej pory sam zainteresowany nie zabrał głosu na ten temat.

Wczoraj odbyło się natomiast spotkanie, w którym udział wziął właśnie Borys Budka, a także Rafał Trzaskowski oraz Donald Tusk. Jak się jednak okazuje, przygotowania do jutrzejszej Rady Krajowej są już ukończone, a obecnie trwają rozmowy na temat powszechnych wyborów nowego szefa partii.

Jutro Rada Krajowa zostanie rozpoczęta przemówieniami wspomnianych wcześniej polityków, a następnie prawdopodobnie dojdzie do ogłoszenia rezygnacji Borysa Budki oraz Ewy Kopacz. To właśnie miejsce znanej polityk ma zająć Donald Tusk, finalnie będzie on przewodził partią bowiem będzie najstarszym z wiceszefów.

Dojdzie do konfliktu?

Ostatnio jednak Rafał Trzaskowski zabrał głos na temat wyborów nowego szefa partii PO. Jak twierdzi obecny prezydent Warszawy, che on startować w wyborach.

- Natomiast jeżeli on rzeczywiście zastanawia się nad tym, żeby zrezygnować ze stanowiska przewodniczącego PO, to ja jestem gotów wziąć odpowiedzialność za Platformę Obywatelską – mówił jakiś czas temu Rafał Trzaskowski.

Czy zatem dojdzie do dojdzie do konfrontacji pomiędzy obecnym prezydentem Warszawy, a Donaldem Tuskiem? Tego możemy dowiedzieć się już w najbliższych dniach.