Jak podaje portal "Goniec", dokładnie od północy zniesiony został limit przyjęć do lekarzy specjalistów. Decyzja jest jednym z elementów zapowiadanego przez szefa resortu zdrowia prograu odbudowy zdrowia Polaków. Projekt został pozytywnie oceniony przez premiera Mateusza Morawieckiego i jego założenia właśnie są wdrażane. Co zniesienie limitów oznacza dla pacjentów?

Zniesiono limity do lekarzy specjalistów

Od 1 lipca znikają limity do lekarzy specjalistów. Rząd ma również podjąć działania, które pozwolą skrócić czas oczekiwania pacjentów na wizytę u specjalisty. Zmiany, jakie weszły w życie obejmują przyjęcia zarówno w lekarskiej opiece ambulatoryjnej, jak i świadczeń mieszczących się w sieci kardiologicznej.

Wcześniej udało się znieść m.in. limity do lekarzy endokrynologów, neurologów, czy ortopedów. Celem znoszenia limitów jest zmniejszenie kolejek do specjalistów, a co za tym idzie szybszy dostęp do usług medycznych. Jest to szczególnie istotne teraz, w dobie pandemii koronawirusa, która odbiła się na naszym zdrowiu.

Medycy nie są jednak aż tak optymistycznie nastawieni do tego pomysłu. Dlaczego? Powód jest bardzo prosty, samo zniesienie limitów nie wystarczy, bo wciąż brakuje rąk do pracy. Wiele spejalizacji boryka się z brakami kadrowymi. Siły i czas pracujących medyków też jest ograniczony - wielu z nich już pracuje przez wiele godzin. Do tego dochodzą kwestie finansowe.

Lekarz/YouTube @ PKTplVideo

A co wy sądzicie o całej sprawie? Uważacie, że zniesienie limtów pozwoli skrócić czas oczekiwania do lekarza specjalisty?

To też może cię zainteresować: Już od lipca nowe ceny wielu leków! Które z produktów farmaceutycznych zdrożały, a za które zapłacimy mniej

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Beata Tadla wyznała, że miała poważne problemy zdrowotne. Popularna dziennikarka ostrzega przed ignorowaniem tych objawów. Skutki mogą być poważne

O tym się mówi: Maryla Rodowicz spędziła sześć godzin w sądzie. Decyzja sądu zaskoczyła piosenkarkę. Liczyła na zupełnie inne rozstrzygnięcie sprawy