Nie od dzisiaj wiadomo, że polski system nauczania ma wiele wad. Jego krytycy wielokrotnie wskazują, że przeprowadzane testy wcale nie oddają rzeczywistego poziomu wiedzy i umiejętności.

Niezadowoleni rodzice często zamieszczają sprawdziany czy zadania swoich dzieci w sieci próbując udowodnić, że nauczyciele niesprawiedliwie ich oceniają.

Jak opisuje portal goniec.pl, taka sytuacja miała miejsce ostatnio ze sprawdzianem z matematyki.

Sprawdzian na trójkę z plusem?

Jedna z mam pokazała test swojego dziecka, który został oceniony na ocenę dostateczny plus. Jak widać na zdjęciu, nauczycielka nie wzięła pod uwagę samych odpowiedzi, które w większości były poprawne, ale także kolejność liczb w działaniu mnożenia.

Z tego powodu wiele punktów zostało odjętych od ostatecznego wyniku sprawdzianu, a uczeń otrzymał tylko trójkę z plusem zamiast lepszej oceny.

Jak jednak wszystkim wiadomo, mnożenie jest przecież naprzemienne, a czynniki iloczynu można wymieniać co spowodowało spore wątpliwości odnośnie metod nauczycielki.

Sam test można zobaczyć poniżej.

test z matematyki / screen Facebook
test z matematyki / screen Facebook

System nauczania do zmiany?

Wiele internautów uważa, że cała sytuacja to tylko część problemu, którym jest cały polski system nauczania.

Zgodnie z ich opinią szkoła w wielu wypadkach niszczy kreatywność oraz nastawia na myślenie i pracę według sztywnych schematów.

Zgadzacie się z ich zdaniem? A może uważacie, że ocena jest sprawiedliwa?

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Donald Tusk planuje wielki powrót do polityki. Ten ruch może mocno zaboleć jego partyjnego przeciwnika

Jak informował portal „Życiepl.com”: Kamilla Bar zamknięta w szklanej klatce aż na całą dobę! Co aktorka robi w takich warunkach? Będzie obserwowana przez wszystkich ludzi dookoła

Z życia znanych ludzi informowaliśmy o: Gabriela Muskała rozwiała wszystkie wątpliwości. W mediach społecznościowych pojawiło się pierwsze zdjęcie aktorki z Zbigniewem Zamachowskim

Sprawdź także ten artykuł: Znana jest już jedna z uczestniczek najnowszej edycji "Tańca z gwiazdami". Jej obecność w programie zaskoczy wszystkich. Sławomir będzie dumny