Temat poprawności i skuteczności działania służby zdrowia od dawna jest często poruszany w przestrzeni publicznej. Nie jest tajemnicą, że ocenie obywateli podlegają zarówno bardzo ogólne obszary działalności medyków, jak i bardzo indywidualne i lokalne przypadki.

Rząd widząc jeszcze większy spadek zaufania do służby zdrowia postanowił temu zaradzić, a zmiany w funkcjonowaniu tego obszaru umieścił w planie na tak zwany Nowy Polski Ład.

Już za kilka dni rusza program profilaktyczny dla osób powyżej 40. roku życia

Rząd postanowił naprawić polską służbę zdrowia wprowadzając w plan "Nowego Ładu" pakiet bezpłatnych badań diagnostycznych dla osób powyżej czterdziestego roku życia.

Ambulans. Źródło: Youtube KlodzkoNeeds Batman
Ambulans. Źródło: Youtube KlodzkoNeeds Batman

Rozporządzenie to podpisał Adam Niedzielski umieszczając tym samym program profilaktyka 40 plus w gamie rozwiązań będących częścią planu po ratyfikacji umowy z Unią Europejską.

Program profilaktyki proponowany przez resort zdrowia rusza już 1 lipca. Osoby powyżej czterdziestego roku życia będą mogły skorzystać z pakiety dla kobiet, pakietu dla mężczyzn i wspólnego pakiet dla kobiet i mężczyzn.

Co będą mogli zyskać?

Plan realizowany ma być do 31 grudnia 2021 roku, gdyż według słów Niedzielskiego zawartych w oficjalnym komunikacie resortu, Polacy sami zaniedbali swoje zdrowie, nie poddając się należycie diagnostyce, co utrudnia przejście przez epidemię.

Szpital tymczasowy/YouTube @Silesia Flesz TV
Szpital tymczasowy/YouTube @Silesia Flesz TV

Do darmowych badań objętych programem wliczono między innymi morfologię krwi, badanie moczu, kału, pomiar ciśnienia, mierzenia wzrostu, masy ciała, czy obwodu w pasie.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Niespodziewanie odeszła znana dziennikarka radiowa i telewizyjna. Miała tylko 43 lata. Jej bliscy, widzowie i słuchacze nie potrafią w to uwierzyć

Jak informował portal „Życiepl.com”: Robert Lewandowski stoi przed ogromną szansą w swojej karierze. Fani są zaskoczeni. Czy EURO 2021 potwierdzi jego formę i pomoże spełnić marzenia

Z życia znanych ludzi informowaliśmy o: Świetny sposób na piękny kształt twarzy, który powinna znać każda kobieta. Prosty trick na likwidację podwójnego podbródka. Jak to zrobić

Sprawdź także ten artykuł: Skromnie czy z rozmachem? Wiadomo jak swój dom urządziła Barbara Kurdej-Szatan i jej mąż. Te wnętrza mogą zaskoczyć wielu fanów popularnej aktorki