W ostatnim czasie mocno odetchnęliśmy z powodu wycofania wielu obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. Co więcej, wiele osób zapomniało już totalnie o zagrożeniu, jednak jak zaznaczają specjaliści, pandemia jeszcze nie jest za nami!

Kolejny wariant koronawirusa zagraża światu!

Jak podaje portal Wirtualna Polska, Krzysztof Saczka pełniący obowiązki szefa Głównego Inspektoratu Sanitarnego wskazuje, że obecnie w naszym społeczeństwie szeroko rozpowszechnił się wariant Delta koronawirusa. Nie jest to najlepsza wiadomość.

- Jeśli popatrzymy na wywiady epidemiologiczne, to okazuje się, że oczywiście wśród tych osób są osoby, które podróżowały, ale w zdecydowanej większości są to osoby, które nigdzie nie podróżowały, ani nie miały kontaktu z osobami podróżującymi. O czym to świadczy? O tym, że ta mutacja już krąży w naszym społeczeństwie – zaznaczył Krzysztof Saczka podczas rozmowy w radiowej „Jedynce”.

Co dalej?

Dodatkowo warto zaznaczyć, że Agencja ECDC wskazuje, że jeszcze w sierpniu wariant Delta będzie stanowił o około 90% wszystkich zakażeń koronawirusem na świecie!

Krzysztof Saczka zwrócił uwagę na fakt, że to jak rozwinie się obecna sytuacja zależy przede wszystkim od nas i naszego zachowania. Mimo zniesienia większości obostrzeń nadal powinniśmy pamiętać, że koronawirus nadal jest obecny.

W związku z tym powinniśmy unikać zgromadzeń czy też miejsc, w których wirus może łatwo rozprzestrzeniać się. Tylko w taki sposób unikniemy kolejnej fali pandemii!

Jak informował portal "Życie PL": POLSKA NOBLISTKA POKAZAŁA, JAK POLACY POTRAKTOWALI JEJ KSIĄŻKI! TAKIE ZACHOWANIE JEST NIEDOPUSZCZALNE! OLGA TOKARCZUK NIE KRYJE ZAŻENOWANIA

Przypomnij sobie: MEGHAN I HARRY PRZESTALI SIĘ ZE SOBĄ DOGADYWAĆ? CZARNE CHMURY NAD BYŁĄ PARĄ KSIĄŻĘCĄ? OCHRONIARZ SUSSEXÓW ZDRADZIŁ ICH WIELKĄ TAJEMNICĘ. CO ICH DZIELI

Portal "Życie PL" pisał również: WIELKA WPADKA W TVN24. TAKA SYTUACJA NIE POWINNA MIEĆ MIEJSCA! PREZENTERKA STACJI POPEŁNIŁA OGROMNY BŁĄD. O CO CHODZI

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: KRZYSZTOF KRAWCZYK JUNIOR ZACHOWAŁ SIE BARDZO NIESTOSOWNIE? INTERNAUCI NIE ZOSTAWILI NA MĘŻCZYŹNIE SUCHEJ NITKI