Jak podaje portal Pomponik, w bieżącym miesiącu włoski dziennik „Corriere della Sera” opublikował rozmowę z naszą Noblistką – Olgą Tokarczuk. Pisarka udzieliła wywiadu z okazji otrzymania Nagrody Doskonałości Literackiej podczas festiwalu Taobuk. Okazuje się jednak, że rozmowa nie wszystkim przypadła do gustu.

Ostre słowa pisarki

Podczas wywiadu Olga Tokarczuk wypowiedziała się między innymi na temat ataków na osoby LGBT, które odbywają się w naszym kraju. Co więcej, pisarka zaznaczyła, że w tej kwestii nie ma także zbyt szybkiej reakcji ze strony Unii Europejskiej.

Noblistka poruszyła także temat wyroku Trybunału Konstytucyjnego w kwestii aborcji i zaznaczyła, że obecna sytuacja pandemiczna jest wygodna dla rządu. Jako potwierdzenie swoich słów podała przykład Białorusi. To wystarczyło, aby odezwały się głosy prawicy.

Niedopuszczalne zachowanie!

- Olga Tokarczuk w wywiadzie dla włoskiej gazety twierdzi, że 'Polska jak Białoruś'. Reżim, prześladowania, no koszmar. Komitet noblowski ma chyba jakiś wewnętrzny przepis, który mówi, że od 1980 r. co drugi nagrodzony Polak musi być idiotą – napisał Jacek Milewski na swoim Twitterze.

Co więcej, zorganizowana została także akcja, w której to osoby o prawicowych poglądach zdecydowały się na odesłanie do fundacji Olgi Tokarczuk jej książek, które uprzednio zostały zniszczone. Jak się okazuje, do fundacji trafiło dokładnie 31 książek.

Na ten moment pracownicy fundacji zaznaczyli, że wszystkie zniszczone egzemplarze dzieł Olgi Tokarczuk zostaną przekazane na akcje, a dochód z ich sprzedaży przeznaczony będzie na wsparcie osób ze środowiska LGBT.

Jak informował portal "Życie PL": TADEUSZ RYDZYK SIĘ TEGO NIE SPODZIEWAŁ! POTĘŻNIE MOCNE SŁOWA ZE STRONY INNEGO KSIĘDZA POD ADRESEM SZEFA RADIA MARYJA. WYPOWIEDŹ PORUSZYŁA WIELE OSÓB

Przypomnij sobie: MEGHAN I HARRY PRZESTALI SIĘ ZE SOBĄ DOGADYWAĆ? CZARNE CHMURY NAD BYŁĄ PARĄ KSIĄŻĘCĄ? OCHRONIARZ SUSSEXÓW ZDRADZIŁ ICH WIELKĄ TAJEMNICĘ. CO ICH DZIELI

Portal "Życie PL" pisał również: MINISTER ZDROWIA ZAPOWIEDZIAŁ DUŻĄ ZMIANĘ DLA POLAKÓW! CZY POTĘŻNĄ LICZBĘ PRZYCHODNI LEKARSKICH CZEKA UTRATA KONTRAKTU Z NFZ? CO DALEJ Z PACJENTAMI

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: JOASIA CHODAKOWSKA ZNIKNIE Z „M JAK MIŁOŚĆ”? FANÓW BOHATERKI BARBARY KURDEJ-SZATAN ZAMUROWAŁO! WIADOMO, KTO JĄ ZASTĄPI. TAK WYGLĄDA KONIEC HISTORII