Jak podaje portal "O2", Lech Wałęsa jest bardzo aktywny w mediach społecznościowych, gdzie chętnie dzieli się swoimi dokonaniami i przemyśleniami dotyczącymi przeszłości oraz obecnej sytuacji. Ostatnio legendarny przywódca "Solidarności" postanowił podsumować swoje dokonania. Co znalazło się na stworzonej przez niego liście?

Lista osiągnięć Lecha Wałęsy

Lech Wałęsa często odnosi się w swoich postach do przeszłości. Ostatnio postanowił stworzyć listę swoich dokonań. Znalazło się na niej siedem pozycji, które - jak podkreśla sam prezydent Wałęsa nie zawsze przysparzały mu przyjaciół. Swój wpis zaczął od pytania co stałoby się, gdyby w latach 80 postąpił inaczej niż radziła mu część członków Solidarności?

Lech Wałęsa / YouTube: tvnpl
Lech Wałęsa / YouTube: tvnpl
Lech Wałęsa/YouTube @tvnpl

Lista osiągnięć Lecha Wałęsy zaczyna się od obalenia Generała Jaruzelskiego i zajęcia jego miejsca na stanowisku prezydenta. Kolejnym dokonaniem wskazanym przez legendarnego przywódcę Solidarności jest niedopuszczenie do objęcia przez Kiszczaka stanowiska premiera.

"Po wprowadzeniu stanu wojennego odmówiłem spotkania z wicepremierem Rakowskim "zalecając, by zrzucono go ze schodów" - wylicza Lech Wałęsa. Kolejnym osiągnięciem miało być przechytrzenie Bogdana Borusewicza, który miał ujawnić, że to właśnie Wałęsa będzie kierował strajkiem w stoczni. Wśród przechytrzonych miła znaleźć się również esbecja.

W szóstym punkcie Wałęsa wymienia innych działaczy Solidarności: Annę Walentynowicz, małżeństwo Gwiazdów, Bogdan Borusewicz wskazując, że dobrze zrobił nie słuchając ich, dzięki czemu "uratował strajkujących stoczniowców przed wyniesieniem siłowym".

Pełną listę znajdziecie poniżej.

Co o niej sądzicie?

To też może cię zainteresować: Bronisław Komorowski zdecyduje się na powrót do czynnej polityki? Były prezydent zaskoczył wszystkich. Gorzkie słowa pod adresem PO

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Panna Młoda miała powiedzieć sakramentalne "tak", kiedy jej ukochany zrobił coś niespodziewanego. Kobieta nie mogła powstrzymać łez

O tym się mówi: Ta rodzina zachwyca cały świat. Rodzice 22 dzieci niedługo powitają na świecie kolejne maleństwo