Jak podaje portal "Super Express", prezydent Andrzej Duda oraz prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński z pewnością należą do najważniejszych postaci w obozie Zjednoczonej Prawicy. Nic dziwnego, że wszyscy zwracają uwagę na ich wzajemne relacje. Najnowsze doniesienia na ten temat zaskakują. Dlaczego?

Spotkanie liderów Zjednoczonej Prawicy

Obóz Zjednoczonej Prawicy w ostatnim czasie zmaga się z problemami wewnątrz koalicji. Coraz wyraźniej dają o sobie znać różnice w podejściu do różnych kwestii pomiędzy koalicjantami oraz rozbieżności interesów. Nic więc dziwnego, że coraz częściej zaczynają pojawiać się spekulacje na temat rozpadu koalicji.

W niedzielę 25 kwietnia miało miejsce spotkanie liderów trzech partii tworzących parlamentarną większość: Jarosław Kaczyński (PiS), Jarosław Gowin (Porozumienie) i Zbigniew Ziobro (Solidarna Polska). Po ich spotkaniu pojawił się komunikat, który był jednocześnie napawający optymizmem, jak i dość enigmatyczny.

Krzysztof Sobolewski, przewodniczący Komitetu Wykonawczego PiS, oznajmił, że wszyscy koalicjanci wyrażają "wolę zawarcia porozumienia programowego na lata 2021-23. Odpowiednie kroki zostaną podjęte w najbliższych dniach".

Relacje Andrzeja Dudy i Jarosława Kaczyńskiego

Po spotkaniu koalicjantów analizę sytuacji przeprowadzil portal "Oko Press". Ustalenia dziennikarz wskazują, że wcześniejszych wyborów nie należy spodziewać się wcześniej niż w przyszłym roku. Wygląda na to, że sytuację udało się przynajmniej na ten moment nieco poprawić.

Jarosław Kaczyński/ YouTube @Rmf Fm
Jarosław Kaczyński/ YouTube @Rmf Fm
Jarosław Kaczyński/ YouTube @Rmf Fm

Przy okazji tej analizy omówiono relacje prezydenta Andrzeja Dudy i Jarosława Kaczyńskiego. Z doniesień "Oko Press" wynika, że prezydent i szef PiS nie utrzymują ze sobą żadnych kontaktów od wygranych przez Dudę wyborów prezydenckich w 2020 roku. Radosław Gruca w swoim artykule wskazał, że prezes oczekuje przeprosin od prezydenta za próbę odwołania Jacka Kurskiego z fotela prezesa TVP.

Spodziewaliśce się tego?

To też może cię zainteresować: Beata Szydło na okładce tygodnika. Tomasz Lis komentuje poczynania polskiej polityk. Czy możemy spodziewać się przełomowych wydarzeń

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Gwiazdor "Barw szczęścia" został ojcem. Opublikował urocze zdjęcie z dzieckiem

O tym się mówi: W czasie ostatniego pożegnania usłyszali niepokojące dźwięki z trumny. Nikt nie spodziewał się, że sprawy przybiorą taki właśnie obrót