Pierwsze dni maja to dla wielu Polaków czas, którego przez cały rok wyczekują z utęsknieniem. Są to jedne z pierwszych ciepłych wolnych dni, pełne spotkań z najbliższymi, a przede wszystkim wyjazdów i grillowania. Nic więc dziwnego, że prognoza pogody na ten czas zawsze stanowi powód do ogromnych emocji. Jak będzie wyglądać tegoroczna majówka w województwie śląskim?

Idealna pogoda na majówkę?

Zostało zaledwie kilka dni do najbardziej wyczekiwanego przez Polaków czasu - majówki. Wiele osób pojedzie wtedy w góry czy odwiedzi rodzinę, inni - będą grillować i dobrze się bawić w zaciszu własnego podwórka. W każdym z tych przypadków niezwykle ważna będzie pogoda - czy okaże się ona przychylna dla śląskich majówkowiczów, czy może zaskoczą ich chmury i deszcz?

Niestety, nie dla wszystkich pogoda prognozy na najbliższe dni okaże się satysfakcjonująca - według ekspertów pogoda w majówkę może być bardzo zróżnicowana. Jak będzie to wyglądać na Śląsku?

Piątek, 30 kwietnia, nie zawiedzie nikogo - aura ma być wtedy wyjątkowo przyjemna, wręcz idealna do odpoczywania na świeżym powietrzu. Według synoptyków spodziewać możemy się około 14 stopni Celsjusza oraz wszechobecnego słońca.

Sytuacja ulegnie zmianie w sobotę 1 maja. Na terenie województwa synoptycy spodziewają się obfityvh opadów deszczu. Jest jednak szansa na miejscowe przejaśnienia, a temperatura powinna utrzymać się na poziomie z dnia wcześniejszego.

Niedziela, 2 maja, niestety nie przyniesie ulgi - wciąż będzie deszczowo, a w dodatku pochmurnie. Termometry pokażą od 11 do 14 stopni Celsjusza. Podobnie wyglądać będzie poniedziałek 3 maja.

Jak widać, pogoda przewidywana na tegoroczną majówkę może być dla wielu ogromnym rozczarowaniem. Warto jednak zrobić wszystko, by nie wpłynęła ona na naszą dobrą zabawę!

Zobacz także: Caritas Polska ogłosił kolejny cud. W jednym z polskich miast, w środku nocy ocalono maleńką dziewczynkę

Może cię zainteresować: Ciężarna Anna Starmach kompletuje wyprawkę dla synka. Gwiazda kupiła jedną rzecz, której pozazdroszczą jej wszystkie mamy

Pisaliśmy również o: Książę Harry jest załamany. Podczas powrotu do domu nie udało mu się spotkać z najbliższymi członkami rodziny. Co stanęło na przeszkodzie