Pod koniec marca opinią publiczną wstrząsnęła tragedia w Rudniku na Podkarpaciu. Magdalena V. po decyzji sądu o przekazaniu opieki nad dwójką dzieci byłemu mężowi, obywatelowi Niemiec, pozbawiła życia dzieci, a następnie siebie.

Sprawa ponownie wróciła za sprawą materiału wyemitowanego w „Sprawie dla reportera”. W programie Ewy Jaworowicz postanowiono pokazać okoliczności, które doprowadziły kobietę do popełnienia tak okropnego czynu.

Magdalena V. szukała pomocy jeszcze przed tragedią i robiła wszystko by nie stracić dzieci. Niestety zanim wyemitowano odcinek, cała sprawa osiągnęła swój przykry finał.

Walka o dzieci doprowadziła do tragedii

W programie pokazano, że Magdalena V. od lat nie mogła dojść do porozumienia z byłym mężem Jochenem V. Mężczyzna jest obywatelem Niemiec i domagał się opieki nad dziećmi co oznaczałoby ich przeprowadzkę.

Ostatecznie Sąd Okręgowy w Rzeszowie uznał, że dzieci muszą zostać przekazane ojcu. Ostatecznie Magdalena V. postanowiła, ze pojedzie razem z nimi.

Policja. Źródło: Youtube Force123ism
Policja. Źródło: Youtube Force123ism

Tak się jednak nie stało. Na miejsce przyjechał kurator, psycholog, policja oraz były mąż ze swoją rodziną. W rozmowie dali znać, że do Niemiec zabrane zostaną tylko dzieci, 6-letnia Julka i 4-letni Mateusz.

Magdalena V. nie potrafiła się pogodzić z tą decyzją. Zabrała dzieci do łazienki gdzie pozbawiła je życia, a następnie popełniła samobójstwo.

Czy te okoliczności ją usprawiedliwiają?

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Rafał Trzaskowski wyraził w mocnych słowach swoją opinię na temat ostatnich wydarzeń. Polityk jest oburzony i wysunął poważne zarzuty. Co powiedział

Jak informował portal „Życiepl”: Zamieszanie wokół ostatniego pożegnania Krzysztofa Krawczyka. Marian Lichtman wysunął oskarżenia odnośnie zachowania wobec syna artysty. O co chodzi

Z życia znanych ludzi informowaliśmy o: Monika Zamachowska pokazała jak wypełnia w domu pustkę po mężu. Fani są zachwyceni nowymi i wyjątkowymi elementami. Co zrobiło największe wrażenie

Sprawdź także: Edyta Górniak ponownie wyraziła swoją kontrowersyjną teorię o pandemii. To co powiedziała podczas ostatniej relacji live może naprawdę zaskoczyć