Minął już ponad rok, odkąd w Polsce wprowadzono pierwsze radykalne obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. Chociaż na początku wszyscy byli dobrej myśli i spodziewali się szybkiego wygaśnięcia kryzysu, to COVID-19 niestety wciąż zbiera żniwo wśród społeczeństw całego świata. Nie inaczej jest w Polsce - w ciągu ostatniej doby w naszym kraju przybyło aż 24 tysiące nowch zakażeń koronawirusem, a ponad 700 osób zmarło.

W obliczu tak smutnych danych tym bardziej cieszą małe zwycięstwa, o jakich od czasu do czasu można usłyszeć. Ostatnie z nich miało miejsce w jednym z poznańskich szpitali. Co się wydarzyło?

Seniorka-bohaterka wygrała z wirusem

W Poznaniu na początku lutego uruchomiono Szpital Tymczasowy na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Dysponuje on 356 miejscami dla pacjentów zarażonych COVID-19, które rozlokowane są w trzech halach, a nad jego działaniem czuwa Szpital Kliniczny Przemienienia Pańskiego Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu. To właśnie z owej tymczasowej placówki dobiegły ostatnio bardzo radosne wieści.

Wczoraj poinformowano, iż szpital opuściła właśnie przebywająca tam od 19 dni... 101-letnia pani Aniela! Kobieta stała się tym samym najstarszą pacjentką owej placówki, której udało się zwyciężyć z koronawirusem.

"Pani Anieli życzymy zdrowia i wielu szczęśliwych chwil w gronie najbliższych" - zwrócili się do staruszki przedstawiciele szpitala.

fot. Szpital Kliniczny Przemienienia Pańskiego
fot. Szpital Kliniczny Przemienienia Pańskiego

W tych niewątpliwie mrocznych czasach, takie sytuacje pozwalają nieco bardziej optymistycznie spojrzeć na świat!

Zobacz także: Adam Małysz zdradził fanom sekret ze swojego życia prywatnego. Niektórzy mogli być zaskoczeni. Co wyjawił ulubiony skoczek Polaków

Może cię zainteresować: Magda Gessler wzbudza kolejne kontrowersje. Restauratorka zaskoczyła fanów dosadnym porównaniem do pewnej części ciała. Stacja nie jest zadowolona

Pisaliśmy również o: Małgorzata Rozenek-Majdan pokazuje smukłą kibić w mediach społecznościowych. Szybko wróciła "do formy" po porodzie dzięki jodze