Rafał Trzaskowski ostatnio zmagał się z problemami zdrowotnymi związanymi z wirusem SARS-CoV-2. Prezydent Warszawy po otrzymaniu pozytywnego wyniku testu najpierw przebywał w izolacji w domu, ale potem musiał być hospitalizowany wymagając bardziej specjalistycznego leczenia.

Ostatnio polityk udzielił wywiadu dla TVN24, w którym podziękował personelowi medycznemu z Warszawy i opowiedział o tym jak przechodził chorobę.

„Teraz jest lepiej, chociaż rzeczywiście to jest bardzo podstępna choroba. Ona się objawia stadiami. Najpierw czułem się tak, jakby była wielka grypa, potem nagle wydawało się, że wszystko zmierza ku dobremu, a potem znowu tąpnięcie i okazuje się, że 60 procent płuc jest zajętych” – ujawnił Rafał Trzaskowski dodając, że nadal odczuwa skutki koronawirusa.

Refleksje Trzaskowskiego

Prezydent stolicy Polski po przejściu zakażenia ma także nowe refleksje na temat walki z koronawirusem.

Ostatnio w mediach społecznościowych zamieścił długi wpis odnośnie szczepień, do których gorąco zachęca. W Warszawie przygotowano już w tym celu 13 miejsc do szczepień na masową skalę.

Polityk zaproponował także spotkanie ministrowi zdrowia by wspólnie zastanowić się jak przyśpieszyć program szczepień w stolicy i w całym kraju.

„Choroba, szpital skłaniają do myślenia. Człowiek ma dość jałowego sporu, złośliwości, docinków bez klasy” – tłumaczy Trzaskowski.

Co sądzicie o jego wypowiedziach?

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Ujawniono kolejne fragmenty Taśm Tuska. Tym razem dotyczą one wydarzeń z 10 kwietnia 2010 roku w Smoleńsku. Wiadomo co powiedział ówczesny premier

Jak informował portal „Życiepl”: Donald i Melania Trump przechodzą poważny kryzys małżeński? Ostatnie zachowanie byłej pierwszej damy USA podczas świąt mówi wszystko o tej sytuacji

Z życia znanych ludzi informowaliśmy o: Robert Lewandowski udzielał wywiadu, kiedy niespodziewanie w kadrze pojawiła się jego córka. Klara skradła całe show

Zobacz także: Ostatnie pożegnanie Krzysztofa Krawczyka już zaplanowane. Jego ostatnia wola zostanie spełniona. O co chodzi