Jak podaje portal "Super Express", meteorolodzy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej informują, że mieszkańcy całego kraju powinni przygotować się na możliwość wystąpienia opadów deszczu. Nie brakuje na mapie Polski miejsc, w których będziemy mieli do czynienia z bardzo solidnymi opadami deszczu. Będzie chłodno z przewagą chmur.

Pogoda na Wielką Sobotę (3 kwietnia)

Wiele osób zastanawia się, czy pogoda w Wielką Sobotę będzie sprzyjała święceniu pokarmów odbywającym się na zewnątrz świątyń. Meteorolodzy z IMGW nie mają złudzeń, że 3 kwietnia nie możemy liczyć na ciepły, słoneczny dzień. Niestety Wielkanoc ma nam upłynąć pod znakiem mało przyjemnej pogody.

3 kwietnia termometry pokażą od 5 do 9 stopni. Nad zachodnią Polską pogodę kształtował będzie wyż znad Atlantyku, podczas gdy na wschodzie zatoka niżowa związana z niżem znad północnej Rosji. Do naszego kraju będą płynąć masy chłodnego polarno-morskiego powietrza. Możemy spodziewać się niewielkiego wzrostu ciśnienia.

Wielka Sobota upłynie nam pod znakiem dynamicznie zmieniającej się pogody. Będzie pochmurno, pojawiać będą się opady deszczu oraz deszczu ze śniegiem (te mogą wystąpić głównie nad ranem). W górach możliwe opady śniegu.

Deszcz/YouTube @Relaxing dreams

Najchłodniej będzie na północnym wschodzie, gdzie temperatura wzrośnie zaledwie do 5 stopni Celsjusza. Najcieplej będzie w połodniowo-wschodniej części kraju, tam termometry pokażą 9 stopni. Chłodniej będzie w rejonach podgórskich, gdzie odnotujemy od 2 do 5 stopni. Niestety w niedziele nie należy spodziewać się specjalnej poprawy.

To też może cię zainteresować: Niepokojące doniesienia o stanie zdrowia Anny Dymnej. Ból jest tak silny, że trudno jej normalnie funkcjonować

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Aleksander i Jolanta Kwaśniewscy pogrążeni w żałobie. Pożegnali bliską osobę. Kondolencje płyną z całej Polski

O tym się mówi: Krzysztof Jackowski przypomina swoją przepowiednię na kwiecień. W tym miesiącu ma się wszystko zacząć. O co chodzi i co się wkrótce wydarzy