31 marca po długiej i ciężkiej chorobie odeszła Izabella Sierakowska, znana posłanka Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Wiadomość była dużym ciosem dla jej rodziny oraz dawnych współpracowników z SLD. Kobietę w miłych słowach wspominali Krzysztof Śmiszek, Anna Maria Żukowska i Leszek Miller.

„Iza Sierakowska nie żyje. Mądra, piękna, dobra, odważna, wspaniała kobieta polskiej lewicy. R.I.P.” – napisał w mediach społecznościowych były premier.

Na bardziej tradycyjną formę pożegnania zdecydowali się Aleksander i Jolanta Kwaśniewscy, którzy wykupili dla niej nekrolog w Gazecie Wyborczej.

„Żegnamy dobrego i mądrego Człowieka, odważną bojowniczkę o prawa kobiet, posłankę wierną wartością lewicy, pracowita, bezkompromisową, wrażliwą i pomocną ludziom” – wzruszająco napisała była para prezydencka żegnając swoją przyjaciółkę.

Izabella Sierakowska / YouTube: sdpl
Izabella Sierakowska / YouTube: sdpl
Izabella Sierakowska / YouTube: sdpl

Kim była Izabella Sierakowska?

Izabella Sierakowska była politykiem, nauczycielką i działaczką związkową. Karierę polityczną zaczęła w 1980 roku zapisując się do PZPR, a po upadku komunizmu kontynuowała działalność w SLD. Od 1989 do 2005 oraz 2007-2011 roku była posłanką na Sejm.

W tym czasie zasłynęła współtworząc ustawę liberalizującą przepisy dotyczące przerywania ciąży która weszła w życie w 1996 roku. Znana była także z wypowiedzi przeciwko Kościołowi.

W 2014 roku odeszła z polityki. Zmarła w ostatni dzień marca w wieku 74 lat o czym poinformował jej syn.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Jarosław Kaczyński zabrał głos w sprawie raportu Antoniego Macierewicza o wydarzeniach smoleńskich. Czy poznamy w końcu prawdę

Jak informował portal „Życiepl”: Kardynał Kazimierz Nycz zasłabł. Kamery uchwyciły ten poruszający moment. Jak teraz czuje się duchowny

Z życia znanych ludzi informowaliśmy o: Zbigniew Zamachowski zakochany? Znana aktorka miała zdobyć jego serce i zająć miejsce Moniki Zamachowskiej

Zobacz także: Leśnicy apelują o ostrożność. Wraz z wiosną z ukrycia wychodzą zwierzęta, których lepiej nie spotkać na swojej drodze. O co chodzi