Portal "O2" informuje, że jeden z pracowników Nadleśnictwa Międzylesie - RDPL we Wrocławoi - spotkał na swojej drodze stworzenie, którego lepiej nie zaczepiać. Stało się to całkiem przypadkowo, gdyż owe stworzenia nie są dobrze widoczne na pierwszy rzut oka.

Lepiej zachować ostrożność i patrzeć pod nogi

Leśne spacery uwielbia każdy, kto kocha panującą na łonie natury ciszę przeplataną ćwierkaniem ptaków, ciepło promieni słońca i zapach leśnego runa. Przebywanie na łonie natury wielu uspokaja, daje ukojenie wszystkim zmysłom i napełnia harmonią. Niestety piękno i spokój to tylko jedna strona natury...

gdy przechadzamy się polankami i leśnymi ścieżkami, w wielu zakątkach Polski możemy się natknąć na wszelkie stworzenia, które nie koniecznie lubią, gdy zakłóca się ich spokój i zadeptuje legowisko.

Stworzenie, na które natknął się leśniczy z Wrocławia, z pewnością nie życzyło sobie spotkania z człowiekiem, jednak tym razem na szczęście nie doszło do tragedii.

Węże są gadami, które nie zaprzyjaźniają się z ludźmi i innymi zwierzętami, które mogą paść ofiarą ich jadu lub morderczego uścisku. Żmija, któą można spotkać w Polsce jest wężem jadowitym i bardzo nerwowym. Wybierając się na spacer w miejsce, gdzie mogą na słonku wygrzewać się żmije, lepiej nie zabierać ze sobą psa, gdyż przez swoją ciekawską naturę i chęć powąchania interesujących go obiektów, może paść ofiarą śmiercionośnego ukąszenia...

Żmije nie mają zapędów, by polować na człowieka, wolą raczej posilić się zabą, gryzoniem lub jaszczurką, jednak gdy poczują zagrożenie, mogą zaatakować nawet zwierzę znacznie większe od siebie. Gdy zatem spotkamy na swojej drodze żmiję, należy zostawić ją w spokoju i oddalić się spokojnie.

Wielu mieszkańców górskich miejscowości już wie, że na przechadzki w terenie zamieszkałym przez żmije, najlepiej wkładać wysokie gumowce i dzierżyć w ręku patyk, aby sądować nim otoczenie. Taki właśnie patyk przydał się leśniczemu, któremu żmija owinęła się wokół nogi. Ostrożnie zdjął stworzenie z siebie za pomocą patyka i oddalił się natychmiast.

Co o tym sądzicie?

O tym się mówi: Agata Duda zaskoczyła wszystkich w czasie wystąpienia prezydenta. Szybko przejęła mikrofon. O co chodzi

Zerknij tutaj: Jak wygląda miejsce spoczynku Jana Lityńskiego, trzy tygodnie od ostatniego pożegnania? Bardzo wzruszający widok