Jak podaje portal "Super Express", w trakcie wielkoczwartkowej mszy odprawianej w Archikatedrze Warszawskiej zasłabł kardynał Kazimierz Nycz. Nie ma póki co informacji, skąd tak nagły spadek formy u duchownego. Kardynała zabrano do szpitala, gdzie prowadzone są badania. Całe to dramatyczne zdarzenie uchwyciła kamera.

Kardynał Kazimierz Nycz zasłabł w trakcie mszy

W Wielki Czwartek kardynał Kazimierz Nycz odprawiał msze Krzyżma. Niespodziewanie duchowny zasłabł, co wywołało wśród obecnych w Archikatedrze osób, niemałe poruszenie. Duchowny został zabrany do szpitala, a mszę poprowadził dalej biskup polowy Wojska Polskiego, Józef Guzdek.

Kamera, która nagrywała mszę świętą w Archikatedrze Warszawskiej, uchwyciła moment, w którym kardynał Nycz zasłabł. Widać, że duchownemu na chwilę przed omdleniem przyniesiono szklankę z wodą. Mówienie sprawiało mu wyraźną trudność. Osłabionemu duchownemu pomogli usiąść inni kapłani uczestniczący w obrzędach.

Rzecznik prasowy Archidiecezji Warszawkiej, ks. Przemysław Śliwiński potwierdził, że kardynał Nycz zasłabł w trakcie mszy. Konieczne było przewiezienio go do szpitala, gdzie zostanie poddany badaniom diagnostycznym. "Prosimy o modlitwę za Arcybiskupa Metropolitę Warszawskiego” – zaapelował w komunikacie ks. Śliwiński.

Póki co, nie znane są przyczyny zasłabnięcia kardynała oraz rodzaj badań przeprowadzany u duchownego. Będziemy was informowali na bieżąco.

To też może cię zainteresować:

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach:

O tym się mówi: