To już drugie Święta Wielkanocne, które upłyną pod znakiem pandemii koronawirusa i obostrzeń z nią związanych.

W tym roku jednak sytuacja wydaje się być znacznie trudniejsza niż wcześniej z powodu trzeciej fali koronawirusa i przesileniem służby zdrowia. Praktycznie każdego dnia pada nowy rekord zakażeń, a ich łączna liczba w naszym kraju 2,3 miliona.

Ministerstwo Zdrowia postanowiło zatem raz jeszcze zaapelować więc do Polaków o rozwagę w tym czasie używając różnych środków przekazu.

Wpis pojawił się również na Twitterze gdzie można przeczytać apel o spędzenie świąt w gronie najbliższych, a spotkania z dalszą rodziną i przyjaciółmi przełożyć na późniejszy czas. Ważne jest także ograniczenie mobilności i pozostanie w domu.

„W okresie świąt ograniczmy nasze kontakty wyłącznie do najbliższych domowników. Ewentualne spotkania przełóżmy na inny, bardziej bezpieczny czas. Dbajmy o siebie i swoją rodzinę” – można przeczytać w komunikacie opublikowanym w mediach społecznościowych.

COVID-19 / screen pixabay
COVID-19 / screen pixabay
COVID-19 / screen pixabay

Ministerstwo Zdrowia przypomniało też, że jest to sprawdzian z odpowiedzialności Polaków ponieważ nie wprowadzono prawnych regulacji zakazujących przemieszczanie się czy wprowadzenie godziny policyjnej.

Spadek liczby zachorowań może zaowocować więc poluzowaniem obostrzeń pandemicznych, a ich jeszcze większy wzrost wprowadzeniem nowych restrykcji.

Dostosujecie się do tych zaleceń na czas Świąt Wielkanocnych?

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Jarosław Kaczyński zabrał głos w sprawie raportu Antoniego Macierewicza o wydarzeniach smoleńskich. Czy poznamy w końcu prawdę

Jak informował portal „Życiepl”: Kardynał Kazimierz Nycz zasłabł. Kamery uchwyciły ten poruszający moment. Jak teraz czuje się duchowny

Z życia znanych ludzi informowaliśmy o: Zbigniew Zamachowski zakochany? Znana aktorka miała zdobyć jego serce i zająć miejsce Moniki Zamachowskiej

Zobacz także: Leśnicy apelują o ostrożność. Wraz z wiosną z ukrycia wychodzą zwierzęta, których lepiej nie spotkać na swojej drodze. O co chodzi