Od początku pandemii w kościołach regularnie pojawiały się ogniska epidemii. Konieczne było wtedy odszukanie wszystkich wiernych, którzy w określonych dniach brali udział w nabożeństwach i mogli zostać zakażeni koronawirusem.

Niestety, tym razem podobny los spotkał duchownych i wiernych jednego z lubelskich klasztorów. Wystosowano do nich bardzo ważny komunikat.

Ognisko zakażeń w klasztorze?

U kilku braci z klasztoru dominikanów w Lublinie stwierdzono zakażenie koronawirusem, co oznacza, że mogło zostać narażone również zdrowie wiernych. Każdy, kto miał kontakt z duchownymi po 21 marca powinien niezwłocznie zgłosić się do sanepidu i poddać kwarantannie.

Izolacją zostali objęci również duchowni - świątynia pozostanie zamknięta przez cały Wielki Tydzień, a wierni będą mogli ponownie zawitać w klasztorze dopiero po 5 kwietnia. Do tego czasu nie będzie możliwe skorzystanie z sakramentu spowiedzi, a wszystkie msze transmitowane będą za pośrednictwem YouTube’a.

Niezwykle ważne jest, by każdy, kto mógł mieć kontakt z chorymi skontaktował się ze służbami sanitarnymi pod numerem 222 500 115.

Zobacz także: Laura Łącz zdobyła się na szczere wyznanie. Aktorka będzie samotna w święta. "Wszyscy odeszli"

Może cię zainteresować: Joanna Jabłczyńska zmieniła wnętrze nie do poznania. Remont w wykonaniu gwiazdy robi wrażenie

Pisaliśmy również o: Rafał Brzozowski szczerze o tym, jak się dostał na Eurowizję 2021. Nikt nie przypuszczał, że właśnie tak będzie wyglądać wybór