Jak podaje portal "Super Express", po emisji materiałów nagranych 13 dni po katastrofie smoleńskiej, Donald Tusk po raz kolejny znalazł się na celowniku posłów partii rządzącej. Najbliższe dni z pewnością nie będą dla byłego premiera najłatwiejsze.

Donald Tusk w opałach?

Niedawno na antenie TVP wyemitowano dokument Anity Gargas, w którym ujawniono rozmowy byłego premiera Donalda Tuska z Edmundem Klichem, który był akredytowanym przedstawicielem naszego kraju przy wojskowo-cywilnej komisji rosyjskiej.

Tajna narada, z której pochodzą nagrania, odbyła się 13 dni po katastrofie smoleńskiej. W programie poinformowano, że nagrania miały zostać zniszczone. Do materiału, jaki ukazał się w "Magazynie śledczym Anity Gargas" odniósł się Antonii Macierewicz z Prawa i Sprawiedliwości.

Pod adresem Donalda Tuska z ust Antoniego Macierewicza padły bardo mocne słowa. Członek Prawa i Sprawiedliwości wskazał, że były premier świadomie wybrał konwncj chicagowską, co jego zdaniem było "przestępstwem polegającym na zdradzie dyplomatycznej, była to zdrada stanu" - stwierdził Antonii Macierewicz w Telewizji Republika.

Antonii Macierewicz/ YouTube @TV Trwam
Antonii Macierewicz/ YouTube @TV Trwam
Antonii Macierewicz/ YouTube @TV Trwam

To jednak nie koniec oskarżeń, jakie pod adresem Donalda Tuska sformułował Antonii Macierewicz. Jego zdaniem z matriału wyemitowanego przez TVP jasno wynika, że były premier z pełną świadomością miał wybrać "bezprawnie taki sposób postępowania", który jego zdaniem de facto wykluczył możliwość ustalenia faktycznych winnych katastrofy smoleńskiej.

Co sądzicie o oskarżeniach Antoniego Macierewicza względem Donalda Tuska?

To też może cię zainteresować: Mateusz Morawiecki zaostrza obostrzenia. Czy sklepy będą zamknięte? Co nas czeka

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Pierwsze dziecko Joanny i Jacka Kurskich właśnie przyszło na świat. Znane są już imię i płeć dziecka. Prezes TVP nie krył wzruszenia

O tym się mówi w Polsce: Nowy obowiązek dla wszystkich Polaków. Uchylanie się od niego grozi karą grzywny do 5 tysięcy złotych. O co chodzi

O tym się mówi na świecie: Na jaw wyszło ostatnie życzenia księcia Filipa. O co prosił mąż królowej Elżbiety II