Jak podaje portal "Fakt", już 1 kwietnia rozpocznie się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Pierwszy raz będziemy mieli możliwość przeprowadzenia spisu samodzielnie, za pomocą specjalnej aplikacji. Jeśli nie odpowiada nam taka forma spisu, niezbędne będzie umówienie się z rachmistrzem. Należy pamiętać, że udział w spisie jest obowiązkowy, a uchylanie się od niego grozi karą grzywny do 5 tys. złotych.

Niebawem Rusza Narodowy Spis Powszechny

Narodowy Spis Powszechny rozpocznie się 1 kwietnia i potrwa do 30 czerwca 2021 roku. Już teraz dostępne są na stronie internetowej specjalny formularz spisowy, który każdy z nas będzie mógł wypełnić online już w kwietniu.

Spis powszechny/ YouTube @TV Głubczyce
Spis powszechny/ YouTube @TV Głubczyce
Spis powszechny/ YouTube @TV Głubczyce

"Samospis internetowy" ma być jedną z podstawowych form uczestnictwa w spisie. Możliwe będzie również dokonanie go w czasie rozmowy telefonicznej z rachmistrzem lub jego wizytę w naszym domu.

W trakcie spisu będziemy proszeni o podanie podstawowych danych, takich jak nazwisko, imię (imiona), numer PESEL, płeć, a także data urodzenia. W dalszej kolejności będziemy odpowiadali na pytanie dotyczące adresu, co ma pomóc ustalić, czy jest to adres pobytu stałego, czy może tymczasowego oraz jak długo pod nim mieszkamy.

W pytaniu dotyczącym mieszkania, niezbędne będzie podanie, czyją jest ono własnością i z kim w nim mieszkamy. Niezbędne będzie podanie wielkości lokalu i liczbę znajdującym się w nim pomieszczeń. Jedno z pytań będzie dotyczyło również tego, czym ogrzewamy mieszkanie, czy mamy podłączenie do gazu, wody i kanalizacji.

Spis powszechny/ YouTube @GUS
Spis powszechny/ YouTube @GUS
Spis powszechny/ YouTube @GUS

Poza tym będziemy pytani o stan cywilny, wykształcenie, miejsce pracy oraz przynależność wyznaniową (w tym przypadku możemy nie udzielać odpwiedzi).

Jaką formę spisu wybierzecie?

To też może cię zainteresować: Zaskakujące doniesienia byłej żony Krzysztofa Krawczyka. "Jestem zaniepokojona, bo to nie w jego stylu". Co się stało

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Niepokojące doniesienia o stanie zdrowia Tomasza Stockingera. Co dolega aktorowi

O tym się mówi: Zapadła decyzja w sprawie nielegalnego pochówku Piotra Woźniaka-Staraka. Wuj, Mirosław S. usłyszał wyrok. Wielu Polaków będzie zaskoczonych