Jak podaje portal "Pikio", z nieoficjalnych informacji wynika, że rozważa się wprowadzenie restrykcji w kościołach. Ich wprowadzenie uzależnione ma być od stanowiska obranego przez Konferencję Episkopatu Polski. Musimy być gotowi na to, że i w tym roku nie pójdziemy do kościoła ze święconką. Ostateczne decyzje mogą zapaść dziś lub jutro.

Zaostrzenie restrykcji w kościołach

Minister Zdrowia Adam Niedzielski będzie rozmawiał z ekspertami i władzami kościelnymi na temat ewentualnego zaostrzenia restrykcji w funkcjonowaniu kościołów. W rozmowie z dziennikarzami "Wirtualnej Polski" Niedzielski przypominał, że w świątyniach obowiązują dokładnie te same restrykcje, co w sklepach. Mowa o limicie osób wynoszącym jedną osobę na każde 15 m2.

Adam Niedzielski/ YouTube @Wirtualna Polska
Adam Niedzielski/ YouTube @Wirtualna Polska
Adam Niedzielski/ YouTube @Wirtualna Polska

Szef resortu zdrowia zaznaczył jednak, że dochodzą do niego niepokojące informacje o nieprzestrzeganiu limitu osób, czego konsekwencją jest konieczność zaostrzenia dotychczas obowiazujących restrykcji. "Dzisiaj będę rozmawiał z władzami kościelnymi na temat przestrzegania tych obostrzeń" - poinformował Adam Niedzielski.

Przypomnijmy, jeszcze niedawno minister zdrowia mówił, że nie wyobraża sobie zamknięcia kościołów w okresie Wielkanocnym. Podkreślał wówczas, że najpewniej zostanie utrzymany obecny reżim sanitarny funkcjonowania świątyń. Teraz w obliczu czekającego go spotkania z ekspertami i przedstawicielami kościoła, wszystko może ulec zmianie.

Kościoły bez wiernych/ YouTube @Silesia Flesz TVS
Kościoły bez wiernych/ YouTube @Silesia Flesz TVS
Kościoły bez wiernych/ YouTube @Silesia Flesz TVS

Jeden z doradcow premiera, prof. Andrzej Horban w rozmowie z Polsat News argumentował, że skoro ma zostać zamknięte wszystko, powinno to dotyczyć również kościołów. O wszystkich decyzjach będziemy was informować na bieżąco.

Waszym zdaniem kościoły powinny zostać zamknięte?

To też może cię zainteresować: Będą wielki zmiany w restrykcjach w sklepach? Czego możemy się spodziewać

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Elżbieta Jaworowicz planuje odejść z TVP? Po tych słowach nie ma już wątpliwości, jaką decyzję podjęła dziennikarka

O tym się mówi: Potwierdziły się doniesienia o rozstaniu Moniki i Zbigniewa Zamachowskiego. Dziennikarka postanowiła zmienić wizerunek. Jak teraz wygląda