Jak podaje portal "Fakt", w dalszym ciągu śledczym nie udało się znaleźć narzędzia zbrodni, noża, którym 15-letni Kacper zabił swoją 13-letnią ciężarną dziewczynę. Chłopak miał nim zadać 20 ciosów. Co dalej?

Nie znaleziono narzędzia zbrodni

Śledczy zdecydowali się zawiesić poszukiwanie narzędzia zbrodni. Miejsce, w którym 15-latek miał dokonać zbrodni to nieużytki, chaszcze oraz mokradła w związku z czym szukanie ostrza na tym terenie jest jak "szukanie igły w stogu siana". Do tej pory udało się znaleźć wyłącznie osłonkę noża, która stanowi dowód w sprawie.

Miejsce zbrodni/ YouTube @Studio Films PL
Miejsce zbrodni/ YouTube @Studio Films PL
Miejsce zbrodni/ YouTube @Studio Films PL

Śmierć 13-letniej Patrycji wstrząsnęła całą Polską. 14-letni wówczas Kacper zdecydował się zabić swoją dziewczynę, ponieważ spodziewała się jego dziecka - tak wynika z dotychczasowych ustaleń prowadzących śledztwo funkcjonariuszy.

Do makabrycznego zajścia dosżło 12 stycznia 2021 roku w Piekarach Śląskach. Pomimo prowadzonych poszukiwań w dalszym ciągu nie udało się znaleźć noża, jakim Kacper wymierzył 20 ciosów Patrycji. "Jeśli będzie taka możliwość, to wznowimy poszukiwania" - informują śledczy cytowani przez portal "Fakt".

Śledczy ustalają, czy w zbrodni nie brały udziały inne osoby. Nie ma ku temu przesłanek, ale prokuratura chce mieć pewność, że wszystko ostanie dokładnie sprawdzone. Obecnie 15-letni Kacper przebywa w schronisku dla nieletnich. Ma zostać przebadany przez biegłych psychiatrów i psychologów - trwa oczekiwanie na wyznaczenie terminu.

13-letnia Patrycja/ YouTube @Studio Films PL
13-letnia Patrycja/ YouTube @Studio Films PL
13-letnia Patrycja/ YouTube @Studio Films PL

Jako, że Kaceper popełnił zbrodnie mając 14 lat, nie będzie odpowiadał jak osoba dorosła. Grozi mu pobyt w zakładzie poprawczym do ukończenia 21 lat.

Co sądzicie o całej sprawie?

To też może cię zainteresować: Będzie zakaz przemieszczanie się? Kościoły będą zamknięte? Są nieoficjalne doniesienie z rządu

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Niepokojące informacje o stanie zdrowia Krzysztofa Krawczyka. Piosenkarz trafił do szpitala. Walczy z poważną chorobą

O tym się mówi: Rafał Trzaskowski trafił do szpitala. Żona Prezydenta Warszawy opowiedziała o zakażeniu