Jak podaje portal "Pikio", Rafał Trzaskowski został przewieziony do szpitala we wtorek 23 marca. Wszystko w zwiąku z Covid-19, jakie rozwinęło się u niego w wyniku zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Polityk zaapelował w mediach społecznościowych o to, aby każdy z nas zachował niezbędne środki ostrożności. Głos zabrała również jego żona, Małgorzata Trzaskowska.

Rafał Trzaskowski trafił do szpitala

W piątek 12 marca Rafał Trzaskowski potwierdził, że zakaził się wirusem SARS-CoV-2. Prezydent Warszawy przebywał na kwarantannie w domu, wykonując swoje obowiązki zdalnie. Niestety we wtorek 23 marca doszło do pogorszenia się jego stanu i niezbędne było przewiezienie polityka do szpitala.

Jeszcze przed uzyskaniem pozytywnego wyniku, Rafał Trzaskowski poddał się izolacji, ze względu na pozytywny wynik testu na koronawirusa u jego żony, Małgorzaty. Wówczas Rafał Trzaskowski prosił wszystkich, żeby trzymali kciuki za jego ukochaną. Niedługo potem okazało się, że i u Prezydenta Warszawy rozwinął się Covid-19.

Po tym, jak Rafał Trzaskowski trafił do szpitala na jego koncie w mediach społecznościowych pojawił się wpis, w którym zapewnia, że jest pod dobrą opieką personelu medycznego. Trzaskowski wyraził również nadzieję, że już niebawem będzie mógł wrócić do pełnienia swoich obowiązków.

W sprawie zakażenia koronawirusem głos zabrała Małgorzata Trzaskowska, która przyznała, że przebywanie w kwarantannie nie jest łatwe, zwłaszcza kiedy ma się psa. Na szczęście w tym trudnym czasie Trzaskowscy mogli liczyć na pomoc życzliwych sąsiadów i przyjaciół, którzy pomogli im sobie z tym poradzić.

Małgorzata Trzaskowska opisała również, w jaki sposób przebiegało u niej zakażenie koronawirusem. Zaznaczyła, że początkowo miała wyłącznie chrypkę i ból gardła. Z czasem jednak dołączyły do tego gorączka i "pozostałe objawy". Zaznaczyła, że każdy powinien na siebie uważać i być wyczulonym na wszelkie objawy.

Rafałowi Trzaskowkiemu życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

To też może cię zainteresować: Niepokojące informacje o stanie zdrowia Krzysztofa Krawczyka. Piosenkarz trafił do szpitala. Walczy z poważną chorobą

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Potwierdziły się doniesienia o rozstaniu Moniki i Zbigniewa Zamachowskiego. Dziennikarka postanowiła zmienić wizerunek. Jak teraz wygląda

O tym się mówi: Moja toksyczna matka doprowadza mnie do szaleństwa. Jak utrzymać ją w swoim życiu i nie oszaleć