Jak podaje portal "Super Express", Kinga Duda cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem ze strony mediów. Córka prezydenta Andrzeja Dudy stawia teraz na karierę zawodową, którą z powodzeniem rozwija. Z ostatnich doniesień medialnych wynika, że Kinga Duda postawiła na pracę w naszym kraju.

Kariera zawodowa Kingi Dudy

Kinga Duda pomimo młodego wieku może się pochwalić całkiem sporym doświadczeniem zawodowym. Odbywała staż w prestiżowych kancelariach prawnych w Warszawie i Londynie. Została też doradcą społecznym w Kancelarii Prezydenta. Jednak objęcie przez nią tej funkcji spotkało się z ogromną krytyką.

Kinga Duda/ YouTube @Dla Ciekawskich
Kinga Duda/ YouTube @Dla Ciekawskich
Agata Duda/ YouTube @Dla Ciekawskich

Zdaniem wielu osób swoje stanowisko doradcy społecznego zawdzięczała wyłącznie więzom krwi, jakie łączą ją z prezydentem Andrzejem Dudą. Nie przekonywało ich nawet to, że pełnienie tej funkcji nie wiąże się z pobieraniem wynagrodzenia. W końcu Kinga Duda zdecydowała się zrezygnować z pełnienia tej funkcji.

Z ustaleń portalu "Na Temat" wynika, że teraz Kinga Duda ma w planach rozpoczęćie praktyk zawodowych w Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Żoliborza. Fakt ich odbywania potwierdziło biuro prasowe Sądu Okręgowego w Warszawie.

Kinga Duda/ YouTube @Dla Ciekawskich
Kinga Duda/ YouTube @Dla Ciekawskich
Agata Duda/ YouTube @Dla Ciekawskich

Kinga Duda będzie brała udział w zająciach teoretycznych oraz praktycznych. W ich trakcie córka pary prezydenckiej ma się nauczyć sporządzać różnego rodzaju dokumentację w postaci umów, pism, czy opinii prawnych. Będzie również uczestniczyła w rozprawach i posiedzeniach sądu. Później Kinga Duda będzie mogła zacząć pracę jako adwokat.

Co sądzicie o rezygnacji Kingi Dudy z pełnienia funkcji doradcy społecznego w kancelarii swojego taty?

To też może cię zainteresować: Lockdown w całej Polsce przesądzony? Przecieki z rządu Mateusza Morawieckiego nie pozostawiają w tej kwestii złudzeń

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Media obiegły pierwsze zdjęcia Lecha Wałęsy po operacji serca. Jedna rzecz zwraca szczególną uwagę

O tym się mówi: Kolejne sekrety Agnieszki Kotulanki wyszły na jaw. Reżyserka "Klanu" Beata Kwapisz zdradza smutne fakty o aktorce