Aktualnie trwa konferencja prasowa Ministra Zdrowia. Podczas konferencji rządzący przedstawili plan działania. Wiemy już w jakich polskich województwach dojdzie do zmian względem panujących obostrzeń.

Od godziny 14 trwa konferencja rządu. Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego, ktory zebral sie o godzinie 10, przygotował już plan działania. Wiemy, kogo dotkną obostrzenia.

Nowe obostrzenia nie dla wszystkich. Kogo dotkną?

Seniorzy i pandemia/screen Youtube
Seniorzy i pandemia/screen Youtube

Portal Fakt przypomina, że obiecany dwutygodniowy lockdown przerodził się w wielomiesięczne obostrzenia. Zamknięta jest większość szkół oraz uczelni, a niemal wszystkie branże wciąż odczuwają skutki nowych zasad związanych z pandemią.

Coraz większa część Polaków czuje się już zmęczona tym faktem i zastanawia się, kiedy będzie można wrócić do względnie „normalnego” życia. Adam Niedzielski zdradził, że póki co Ministerstwo Zdrowia nie podjęło żadnej decyzji, lecz wciąż bierze pod uwagę wiele scenariuszy. Nie wiadomo tylko, który z nich zostanie wdrożony.

Jak poinformował Piotr Müller pojawiły się pogłoski o „powiatowym zasięgu obostrzeń”, oznacza to, że najprawdopodobniej wszelkie działania będą opierały się na wynikach zachorowań w konkretnym obszarze. Okazuje się, że najpewniej wprowadzony zostanie “lokalny licznik” zachorowań i na jego bazie wprowadzane będą ewentualne obostrzenia. Co więcej rząd chce przejść na tygodniowy system raportowania.

Minister zdrowia Adam Niedzielski / YouTube:   Kancelaria Premiera
Minister zdrowia Adam Niedzielski / YouTube: Kancelaria Premiera

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: BADANIE USG ODMIENIŁO ICH ŻYCIE NIESPODZIEWANĄ WIADOMOŚCIĄ. ZANIEMÓWIŁ NAWET LEKARZ. WZRUSZAJĄCA HISTORIA PIERWSZEJ TAKIEJ SYTUACJI W CAŁYM KRAJU

O tym się mówi w Polsce: DOBRA WIADOMOŚĆ DLA TYCH, KTÓRZY NA FARMACEUTYKI WYDAJĄ KROCIE. MOŻNA OTRZYMAĆ NAPRAWDĘ SPORY ZWROT ZA LEKI. JAK SIĘ O NIEGO STARAĆ

O tym się mówi na świecie: TO BYŁA NAJBARDZIEJ ZASKAKUJĄCA WIADOMOŚĆ W JEJ ŻYCIU. KOBIETA DZIEŃ PO TYM JAK DOWIEDZIAŁA SIĘ O CIĄŻY, URODZIŁA DZIECKA. JAK TO MOŻLIWE