Paulina Młynarska jest dziennikarką, której fach doceniany jest przez wielu Polaków. Gwiazda opowiada publicznie nie tylko o tym, co łatwe i oczywiste – porusza także trudne tematy, które często traktowane są przez innych jak tabu.

Tym razem dziennikarka postanowiła przyznać się do operacji, którą niedawno przeszła. To była jedna z najtrudniejszych decyzji w jej życiu. Portal Pikio przedstawił szczegóły.

Paulina Młynarska. Źródło: Youtube Paulina Młynarska
Paulina Młynarska. Źródło: Youtube Paulina Młynarska

Paulina Młynarska przeszła poważną operację

Dziennikarka zdecydowała się na podwójną profilaktyczną mastektomię. Okazuje się, że zrobiła to nie bez powodu – powody swej decyzji opisała w wyczerpującym, osobistym poście na Facebooku.

Wyznała tam, że istniało duże ryzyko, iż zachoruje na raka. W związku z tym postanowiła usunąć obie piersi, by nie dopuścić do nowotworu. Długo zastanawiała się, czy powinna publikować taki post, ale uznała, że jest on potrzebny.

Już wcześniej lekarzy wykryli zmiany morfologiczne, co oznaczało, że Paulina Młynarska z dużym prawdopodobieństwem mogła zachorować na złośliwy nowotwór. Nie musiała przechodzić mastektomii, jednak zaczęła się nad tym zastanawiać.

Miała możliwość zdecydowania się na stałe przyjmowanie leków zamiast usuwania piersi. Ostatecznie, choć było to trudne, rozważała operację i leczenie farmakologiczne, zbierała plusy i minusy obu rozwiązań.

Przypomniała, że mastektomia zapobiegawcza to „normalna i refundowana procedura medyczna”. Zanim podjęła decyzję, zgłosiła się po pomoc do specjalistów – potrzebowała opieki psychologicznej i wciąż jej potrzebuje.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: BADANIE USG ODMIENIŁO ICH ŻYCIE NIESPODZIEWANĄ WIADOMOŚCIĄ. ZANIEMÓWIŁ NAWET LEKARZ. WZRUSZAJĄCA HISTORIA PIERWSZEJ TAKIEJ SYTUACJI W CAŁYM KRAJU

O tym się mówi w Polsce: DOBRA WIADOMOŚĆ DLA TYCH, KTÓRZY NA FARMACEUTYKI WYDAJĄ KROCIE. MOŻNA OTRZYMAĆ NAPRAWDĘ SPORY ZWROT ZA LEKI. JAK SIĘ O NIEGO STARAĆ

O tym się mówi na świecie: TO BYŁA NAJBARDZIEJ ZASKAKUJĄCA WIADOMOŚĆ W JEJ ŻYCIU. KOBIETA DZIEŃ PO TYM JAK DOWIEDZIAŁA SIĘ O CIĄŻY, URODZIŁA DZIECKA. JAK TO MOŻLIWE

Z życia gwiazd: MIKOŁAJ ROZNERSKI ODCHODZI Z „M JAK MIŁOŚĆ”? JEST KOMENTARZ GŁÓWNEGO ZAINTERESOWANEGO. FANI ZOBACZĄ GO W INNYM POPULARNYM SERIALU