Emeryci w 2021 roku mają przed sobą wizję nie tylko waloryzacji, która sprawi, że ich świadczenia będą wyższe już od 1 marca, ale również trzynastych emerytur dla każdego.

Od pewnego czasu głośno mówiło się również o tzw. czternastkach. Wygląda jednak na to, że jeszcze nie wszystko jest takie pewne. Czy czternaste emerytury są zagrożone?

Pieniądze. Źródło: Youtube Aktualności 360
Pieniądze. Źródło: Youtube Aktualności 360

Czternastki są zagrożone?

Portal Pikio zauważa, że pół miliona emerytów wciąż nie wie, czy otrzyma swoje świadczenie. Wszystko ze względu na pewne niezgodności w ustawie. Okazuje się bowiem, że Sejm proponował czternastki tylko dla części świadczeniobiorców – tych dostających najniższe świadczenia.

Tymczasem Senat wprowadził do projektu poprawki, według których czternastki mieliby dostać wszyscy. Wydawać by się mogło, że sprawa jest już załatwiona, jednak Sejmowa Komisja Polityki Społecznej i Rodziny jest przeciw naniesionym zmianom.

Przypomnijmy – czternastki w wysokości najniższej emerytury trafią do osób starszych jeszcze w tym roku. Przewidywano, że dostaną je wszyscy, którzy otrzymują maksymalnie 2900 zł brutto.

Pieniądze. Źródło: Youtube Aktualności 360
Pieniądze. Źródło: Youtube Aktualności 360

Po wprowadzeniu poprawek Senatu czternastki mieliby dostać wszyscy – z pominięciem wcześniej ustalonej zasady „złotówka za złotówkę”. Wszystko dlatego, że zdaniem Senatu emeryci są w podobnej sytuacji życiowej, a podziały proponowane przez Sejm są „nieuzasadnione”.

Jednak sejmowa komisja nie chce zgodzić się na to, by czternastki trafiły do wszystkich. Sprzeciwia się także finansowaniu ich z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych zamiast z Funduszu Solidarnościowego.

Póki co nie wiadomo, jak skończy się ta sprawa.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: ZAWSZE BYŁAM DUMNA ZE SWOJEJ RODZINY, DOPÓKI NIE ZACZĘŁY KŁOPOTY. JAK TYLKO BABCIA ZACHOROWAŁA USŁYSZAŁAM: "MOŻEMY ZNALEŹĆ MIEJSCE W DOMU OPIEKI"

O tym się mówi w Polsce: NADUŻYCIE W JEDNYM Z KOŚCIOŁÓW. NA MSZY BYŁO AŻ 130 OSÓB WIĘCEJ NIŻ PRZEWIDUJĄ OBOSTRZENIA. OŚWIADCZENIE PARAFII WYWOŁAŁO OBURZENIE. O CZYM MOWA

O tym się mówi na świecie: ETNA NIEUSTANNIE WYRZUCA POTOKI LAWY. EKSPERCI NIE MAJĄ WĄTPLIWOŚCI, ŻE SYTUACJA JEST BARDZO POWAŻNA. CO CZEKA NAS W KOLEJNYCH DNIACH

Z życia gwiazd: ALEKSANDER DOBA PRZEŻYŁ RYZYKOWNĄ PRZYGODĘ NA MORZU. WALKĘ Z POTĘŻNYM ŻYWIOŁEM OPISAŁ W PORYWAJĄCEJ KSIĄŻCE. OPOWIEŚĆ BURZY KREW W ŻYŁACH