Senatorowie Koalicji Obywatelskiej mają pomysł, który spodoba się seniorom. Jeśli plan wejdzie w życie, emeryci i renciści otrzymają dodatkowe 570 złotych.

Senat pracuje nad zmianami w świadczeniach dla emerytów i rencistów.

Emerytury/Youtube @Aktualności 360
Emerytury/Youtube @Aktualności 360

W środę w Senacie na tapecie pojawiły się dwie rządowe ustawy. Pojawiają się już pierwsze poprawki. Senatorowie Koalicji Obywatelskiej chcą zwiększenia waloryzacji. Minimalna waloryzacja wynosiłaby wówczas 57 zł na rękę (70 zł brutto). Ponadto poprawka zakłada procentowy wzrost wyższych emerytur, co znacznie poprawiłoby sytuację najbiedniejszych seniorów, którzy pobierają najniższe świadczenie w wysokości do 1350 zł na rękę.

Co wazne, senatorzy KO przedstawili plan, ktory podczas kampani wyboirczej obiecywalo wprowadzic Prawo i Sprawidliwosc. Jak powiedział senator Artur Dunin, PiS powinien dotrzymać słowa a 50 zł brutto podwyżki to za mało.

Kolejnym pomysłem KO jest to, by czternastka trafiała do wszystkich seniorów, a nie tylko tych, którzy spełniają odpowiednie wymagania i mieszczą się w ustalonych przez rząd progach.

Informacja o tym, co udało się ustalić pojawi się w piątek. Jeśli pomysł senatorów KO uzyska poparcie, ZUS będzie musiał się spieszyć. Nowe zmiany muszą zostać wykonane już po 1 marca.

Emeryt. Źródło: Youtube TV Dami Jelenia Góra
Emeryt. Źródło: Youtube TV Dami Jelenia Góra

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: ANDRZEJ DUDA I JEGO ŻONA MAJĄ SIĘ CZYM POCHWALIĆ! PARA PREZYDENCKA ZYSKAŁA WIELKIE POWODY DO RADOŚCI. WIELE OSÓB MOŻE IM POZAZDROŚCIĆ!

O tym się mówi w Polsce: SETKI TYSIĘCY POLAKÓW MUSZĄ SIĘ LICZYĆ Z POTĘŻNĄ PODWYŻKĄ. WIELU ZAPŁACI HORRENDALNIE WYSOKI PODATEK. ROZLICZENIE PIT PRZYPRAWI O ZAWRÓT GŁOWY