Tegoroczna Wielkanoc już za pasem. Jedno z najważniejszych świąt w kalendarzu chrześcijańskim w tym roku przypada dość wcześnie, a Polacy już nie mogą doczekać się tej okazji do wspólnego świętowania z bliskimi.

Jednak patrząc na zasady, które obowiązywały podczas poprzednich świąt, pojawia się pytanie – czy aby na pewno będzie można liczyć na spotkania w większym gronie? Portal Pikio przedstawił zasady, które rekomenduje się na Wielkanoc.

Wielkanocne ozdoby. Źródło: Youtube MaMi ART
Wielkanocne ozdoby. Źródło: Youtube MaMi ART

Wielkanoc 2021 – jakie będą zasady?

Prezes Naczelnej Izby Lekarskiej zabrał głos w sprawie nadchodzącej Wielkanocy i poinformował, jakie powinny być zalecenia. Czy to, co mówił, wejdzie w życie?

Wielkanoc 2021 przypada już 4 kwietnia. Polacy żyją w niepewności, co będzie nawet za kilka dni, a myśl o tym, co czeka nas na święta, zaczyna nieśmiało pojawiać się w publicznej dyskusji.

Zdaniem ministra zdrowia Adama Niedzielskiego obecnie walczymy już z trzecią falą koronawirusa, a jej punkt kulminacyjny przypadnie na przełom marca oraz kwietnia, a więc w okolicy świąt. Według niego będzie wtedy ok. 10-12 tysięcy zarażeń dziennie.

Wielkanocny koszyczek. Źródło: Youtube Miasto Kraków
Wielkanocny koszyczek. Źródło: Youtube Miasto Kraków

W ubiegłym roku większość osób nie spotkała się z rodzinami na Wielkanoc z obawy o bezpieczeństwo swoje oraz innych. Święta Bożego Narodzenia minęły pod znakiem spotkań w mniejszym gronie – obowiązywały limity osób.

Teraz Andrzej Matyja, prezes NIK, wypowiedział się w sprawie nowych zaleceń. Jego zdaniem powinniśmy wciąż być ostrożni i „jeszcze trochę się pomęczyć”, by swobodnie spotkać się w następne Boże Narodzenie.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: ZAWSZE BYŁAM DUMNA ZE SWOJEJ RODZINY, DOPÓKI NIE ZACZĘŁY KŁOPOTY. JAK TYLKO BABCIA ZACHOROWAŁA USŁYSZAŁAM: "MOŻEMY ZNALEŹĆ MIEJSCE W DOMU OPIEKI"

O tym się mówi w Polsce: NADUŻYCIE W JEDNYM Z KOŚCIOŁÓW. NA MSZY BYŁO AŻ 130 OSÓB WIĘCEJ NIŻ PRZEWIDUJĄ OBOSTRZENIA. OŚWIADCZENIE PARAFII WYWOŁAŁO OBURZENIE. O CZYM MOWA

O tym się mówi na świecie: ETNA NIEUSTANNIE WYRZUCA POTOKI LAWY. EKSPERCI NIE MAJĄ WĄTPLIWOŚCI, ŻE SYTUACJA JEST BARDZO POWAŻNA. CO CZEKA NAS W KOLEJNYCH DNIACH

Z życia gwiazd: ALEKSANDER DOBA PRZEŻYŁ RYZYKOWNĄ PRZYGODĘ NA MORZU. WALKĘ Z POTĘŻNYM ŻYWIOŁEM OPISAŁ W PORYWAJĄCEJ KSIĄŻCE. OPOWIEŚĆ BURZY KREW W ŻYŁACH