Smutne wieści dotarły do wszystkich Polaków. Media rozpisują się na temat śmierci znanej i cenionej artystki. Informacja na ten temat znalazła się na stronie Związku Artystów Scen Polskich.

Nie żyje znana artystka

Portal Pikio poinformował o śmierci znanej polskiej artystki, tancerki, choreografki oraz pedagog tańca. Mowa o Annie Majer, która dopiero co odeszła z tego świata.

Świeca, śmierć. Źródło: Youtube SlowTV Relax&Background
Świeca, śmierć. Źródło: Youtube SlowTV Relax&Background

Związek Artystów Scen Polskich poinformował, że Anna Majer zmarła w niedzielę, 21 lutego 2020 roku. Znana szerokiemu gronu odbiorców artystka miała na swoim koncie współprace m.in. z Teatrem Polskim w Bielsku-Białej, Gliwickim Teatrem Muzycznym, Operą Wrocławską czy Teatrem Śląskim w Katowicach.

Anna Majer pracowała także jako reżyser oraz wykładała na uczelni. Swoją karierę zaczęła od roli choreografa dla spektaklu „Bolero” Ravela w Operze Śląskiej, a jej dzieło doczekało się Złotej Maski.

Była choreografką także do innych znanych sztuk, m.in. „Kopciuszka” czy „Kota w butach”. Tworzyła nie tylko układy choreograficzne, ale także własne sztuki.

To ona była matką kierunku artystyczne formy aktywności ruchowej na katowickim AWF-ie. Piastowała także rolę pedagoga akademickiego oraz wykładowcy na Akademii Muzycznej w Katowicach i w Studium Aktorskim przy Teatrze Śląskim.

Wychowała kolejne pokolenia wspaniałych artystów, tancerzy, choreografów.

Anna Majer była legendą polskiej choreografii. Prowadziła również zajęcia dla seniorów. Internauci nie mogą odżałować tej straty i wspominają wybitną artystkę w komentarzach pod informacją o jej śmierci.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: JAN LITYŃSKI WCIĄŻ NIE ZOSTAŁ ODNALEZIONY? POLICJA NIE USTAJE W POSZUKIWANIACH. CO SIĘ STAŁO Z 75-LETNIM DZIAŁACZEM OPOZYCJI PRL

O tym się mówi w Polsce: POLACY POWIEDZIELI „DOŚĆ” I WYSZLI NA ULICE. CENTRUM JEDNEGO Z MIAST KOMPLETNIE ZATŁOCZONE. TAKA SYTUACJA NIE MIAŁA MIEJSCA OD MIESIĘCY

O tym się mówi na świecie: DWANAŚCIE LAT TEMU PRZYSZŁY NA ŚWIAT OŚMIORACZKI. JAK TERAZ WYGLĄDAJĄ? ICH MAMA MA AŻ CZTERNAŚCIORO DZIECI

Z życia gwiazd: JAK CZUJE SIĘ BOGUMIŁA WANDER? LEGENDA TELEWIZJI POLSKIEJ W CORAZ TRUDNIEJSZEJ SYTUACJI. DO KIN TRAFIŁ FILM Z OSTATNIM WYSTĄPIENIEM PREZENTERKI