Dramatyczne informacje o nagłej i niespodziewanej śmierci legendy opozycji PRL trafiły do mediów w niedzielę wieczorem. Jan Lityński miał wejść do rzeki, gdyż chciał uratować psa pod którym nagle załamał się lód. Jak wyjaśnia jednak inspektor Mariusz Ciarka, Jan Lityński wciąż nie zostało odnaleziony!

„21 lutego zginął tragicznie Jan Lityński, działacz opozycji w PRL, uczestnik wydarzeń marca 1968, członek KOR, redaktor 'Robotnika', więzień polityczny, poseł na Sejm RP. Świeć Panie nad jego duszą” – o śmierci kolegi poinformował na Twitterze były szef MON, Antoni Macierewicz.

Lena Kolarska-Bobińska, była minister nauki i szkolnictwa wyższego dodała, że Lityński miał utonąć w Narwi w pobliżu Pułtuska w trakcie podjętej na własną rękę akcji ratowania psa, pod którym załamał się lód.

Jan Lityński wciąż poszukiwany po dramatycznym utonięciu w Narwi. Policjanci z Pułtuska nie ustają w poszukiwaniach

O prowadzonej wciąż akcji poszukiwawczej byłego opozycjonisty PRL powiadomił rzecznik Komendy Głównej Policji inspektor Mariusz Ciarka. Na miejscu zdarzenia i w okolicy pracują funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku.

Jan Lityński miał spacerował wałem przeciwpowodziowym w Pułtusku, na wysokości ulicy Wyszkowskiej. Wszedł do rzeki, chcąc wyciągnąć z wody psa, pod którym załamał się lód. Żona Lityńskiego, która była świadkiem zdarzenia przekonuje, że mężczyzna utonął.

W ten chwili na miejscu pracują nie tylko policjanci z Pułtuska, ale i dwóch funkcjonariuszy Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Płocku, funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej z dronem, łodzią i saniami lodowymi, a także trzy grupy nurków.

Jana Lityńskiego do tej pory nie odnaleziono.

Twitter
Twitter
Twitter

Jak informował portal "Życie PL": JUŻ NIEBAWEM WEJDĄ W ŻYCIE NOWE ZASADY DOTYCZĄCE WYPŁACANIA ZASIŁKÓW CHOROBOWYCH. NOWELIZACJA USTAWY BĘDZIE BARDZO NIEKORZYSTNA DLA NIEKTÓRYCH OSÓB

Przypomnij sobie: NIEPOKOJĄCE DONIESIENIA DOTYCZĄCE BRYTYJSKIEJ RODZINY KRÓLEWSKIEJ. CZY STAN ZDROWIA KSIĘCIA FILIPA SIĘ POGORSZYŁ? INTERNAUCI NIE MAJĄ WĄTPLIWOŚCI

Portal "Życie PL" pisał również: FENOMENALNE STYLIZACJE MAŁGORZATY ROZENEK I RADOSŁAWA MAJDANA OCZAROWAŁY NIEMAL WSZYSTKICH. PARA PO WYJŚCIU ZE STUDIA ZOSTAŁA OTOCZONA PRZEZ PAPARAZZI

Pisaliśmy również o: IDA NOWAKOWSKA NIE UKRYWA OGROMNEGO SZCZĘŚCIA Z POWODU OCZEKIWANIA NA DZIECKO. OSTATNIO POJAWIŁA SIĘ W TEATRZE, LECZ JEJ STYLIZACJA ZASŁONIŁA CIĄŻĘ