Jak podaje portal "Super Express", do zdarzenia doszło w województwie świętokrzyskim, a dokładniej we Włoszczowie. To właśnie tam na jeden z komisariatów wbiegła roztrzęsiona matka, która trzymała na rękach swoje nieoddychające dwumiesięczne dziecko. Maluch nie mógł złapać oddechu i stracił przytomność.

Na szczęście reakcja dyżurującego policjanta była bardzo prawidłowa. Mężczyzna wybiegł z pokoju, chwycił dziecko i ułożył główką w dół, jednocześnie klepiąc po plecach. Po kilku sekundach niemowlę znów zaczęło oddychać. Przedmedyczna pomoc uratowała maluchowi życie.

Na ratunek ruszył policjant, który pełnił dyżur. Funkcjonariusz instynktownie i bez wahania udzielił niemowlakowi pierwszej pomocy przedmedycznej w budynku jednostki. Wziął dziecko od kobiety, pochylił je głową ku dołowi i klepiąc po plecach odblokował jego drogi oddechowe. Szczęśliwie po chwili chłopiec zaczął oddychać. Policjanci przewieźli niemowlaka i jego matkę do szpitala, gdzie trafili pod opiekę lekarzy. sierż. szt. Monika Jałocha z Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie

To również może Cię zainteresować: Beata Tadla W Pełni Szczęścia. U Boku Męża Przebywa Na Egzotycznych Wakacjach

Zobacz także: "M Jak Miłość" Ma Dwadzieścia Lat. Jak Zmienili Się Aktorzy Serialu?