Jak informuje portal Pikio, w kolejnych dniach ruszą masowe kontrole. Straż miejska oraz policja mają kontrolować turystów. Brak maseczki lub złamanie zasad dystansu społecznego będą srogo ukarane.

Polaków czekają masowe kontrole „odpowiedzialności społecznej”

Rząd zdecydował się na poluzowanie obostrzeń. Od 12 lutego hotele i inne obiekty noclegowe wznowiły swoją pracę. Muszą one jednak dostosować się do reżimu sanitarnego.

W obiektach noclegowych obowiązują limity gości, dzięki czemu klienci mogą czuć się całkowicie bezpiecznie. Jak się jednak okazuje, wielu turystów tego nie doceni. Mało tego, sami nie stosują się do fundamentalnych obostrzeń.

Adam Niedzielski. Źródło: Youtube Kancelaria Premiera
Adam Niedzielski. Źródło: Youtube Kancelaria Premiera

Wielu z nich nie zakrywa ust i nosa oraz nie stosuje się do zasad dystansu społecznego. Nieodpowiednie zachowanie urlopowiczów jest ogromnym zagrożeniem epidemicznym dla innych.

Czy posypią się mandaty? Adam Niedzielski odpowiada

W ostatnim czasie minister zdrowia, Adam Niedzielski, był gościem Radia Zet. Szef resortu zdrowia opowiedział o sytuacji epidemicznej oraz o luzowaniu obostrzeń.

Polityk zapowiedział, że policja i straż miejska skontrolują turystów. Za brak maseczki lub łamanie zasad dystansu społecznego posypią się mandaty.

Adam Niedzielski/screen YouTube @Janusz Jaskółka
Adam Niedzielski/screen YouTube @Janusz Jaskółka

Ponadto, jeśli Polacy nie będą się stosować do obecnych obostrzeń, Adam Niedzielski zapowiedział, że niebawem rząd może ponownie zaostrzyć restrykcje.

To również może Cię zainteresować: CZTERDZIEŚCI LAT TEMU KSIĄŻĘ KAROL OŚWIADCZYŁ SIĘ DIANIE. NA JAW WYSZŁY ZASKAKUJĄCE FAKTY DOTYCZĄCE TEJ NIEZWYKŁEJ CHWILI

Portal „Życie” pisał również o: POWÓD PRZEPROSIN EWELINY PRZEZ DANUTĘ MARTYNIUK BYŁ ZUPEŁNIE INNY NIŻ TEN OFICJALNY? NOWE USTALENIA JEDNEGO Z DZIENNIKÓW, NIKT SIĘ TEGO NIE SPODZIEWAŁ

Jak informował również portal „Życie”: MAŁGORZATA OSTROWSKA-KRÓLIKOWSKA UCZCIŁA PAMIĘĆ O MĘŻU. FANOM POLAŁY SIĘ ŁZY, TO OGROMNE WZRUSZENIE, PAMIĘĆ O PAWLE KRÓLIKOWSKIM NIGDY NIE ZGAŚNIE