Pogoda w najbliższych dniach nie będzie sprzyjajaca. Ze względu na odwilż topnieją zaspy oraz lód zgromadzony w zbiornikach wodnych. Z tego powodu możliwe są podtopienia w niektórych częściach Polski. Gdzie może być niebezpiecznie?

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ważne ostrzeżenia

W niektórych częściach Polski wydano pilne ostrzeżenia hydrologiczne drugiego i trzeciego stopnia. Eksperci z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozują, że woda w zbiornikach wodnych może przekroczyć nawet stany alarmowe.

Ostrzeżenie trzeciego stopnia obejmuje tereny zlokalizowane w województwie mazowieckim. Alert wydany został w okolicach Wisły od ujścia ujścia Narwi do zbiornika Włocławek.

Rzeka. Źródło: youtube.com
Rzeka. Źródło: youtube.com
Rzeka. Źródło: youtube.com

Oblodzenie w tej części może w najbliższych dniach stopnieć, przez co poziom wody znacznie wzrośnie i przekroczy stan ostrzegawczy, a nawet alarmowy. Alert w tej części Polski obowiązuje do niedzieli do godziny 19:30.

W niektórych częściach Polski może być naprawdę niebezpiecznie

W innych częściach Polski wydano również alerty drugiego stopnia. Dotyczą one obszaru ujściowego odcinka Odry w województwie zachodniopomorskim. Tam poziom wody może w najbliższych dniach przekroczyć stan ostrzegawczy. Możliwe, że osiągnie stan alarmowy.

Rzeka. Źródło: youtube.com
Rzeka. Źródło: youtube.com
Rzeka. Źródło: youtube.com

Alert drugiego stopnia dotyczy również województw: śląskiego, dolnośląskiego, lubuskiego, wielkopolskiego i opolskiego. W tych rejonach woda może wzrosnąć w górnej i środkowej części Odry do stanów ostrzegawczych. Ostrzeżenia będą ważne do niedzieli do godziny 13:00.

To również może Cię zainteresować: CZTERDZIEŚCI LAT TEMU KSIĄŻĘ KAROL OŚWIADCZYŁ SIĘ DIANIE. NA JAW WYSZŁY ZASKAKUJĄCE FAKTY DOTYCZĄCE TEJ NIEZWYKŁEJ CHWILI

Portal „Życie” pisał również o: POWÓD PRZEPROSIN EWELINY PRZEZ DANUTĘ MARTYNIUK BYŁ ZUPEŁNIE INNY NIŻ TEN OFICJALNY? NOWE USTALENIA JEDNEGO Z DZIENNIKÓW, NIKT SIĘ TEGO NIE SPODZIEWAŁ

Jak informował również portal „Życie”: MAŁGORZATA OSTROWSKA-KRÓLIKOWSKA UCZCIŁA PAMIĘĆ O MĘŻU. FANOM POLAŁY SIĘ ŁZY, TO OGROMNE WZRUSZENIE, PAMIĘĆ O PAWLE KRÓLIKOWSKIM NIGDY NIE ZGAŚNIE