Łukasz Szumowski zapisał się w historii Polski jako twarz rządu w pierwszych miesiącach zmagań z pandemią koronawirusa. Podał się jednak do dymisji w sierpniu 2020 roku jako jeden z najbardziej kontrowersyjnych szefów resortu zdrowia.

Były minister pojawił się wczoraj w Polsat News w programie Bogdana Rymanowskiego i skomentował m.in. obecną sytuację z pandemią.

Pandemia w Polsce

Obecnie w kraju obserwuje się ponowne pogorszenie statystyk związanych z pandemią. Wczoraj odnotowano ponad 9 tysięcy nowych zakażeń, a eksperci wskazują, że jest to efekt trzeciej fali koronawirusa.

Łukasz Szumowski przyznał, że jego następca trafił więc na bardzo trudny czas w swoim urzędowaniu.

Były minister zdrowia ze swojej strony zapewnił, że rząd wybrał jednak najlepszą strategię walki z COVID-19.

„W Polsce dzięki temu, że balansujemy i zawsze balansowaliśmy miedzy otwarciem tego co niezbędne a rozsądnym zachowaniem, udało nam się tak naprawdę z jednej strony doprowadzić do sytuacji, że nikomu nie zabrakło respiratorów i miejsc w szpitalach – powiedział Łukasz Szumowski w wywiadzie.

Polityk nie zawahał się także skrytykować opozycji wskazując, że szef PO jeszcze niedawno zachęcał do przeprowadzania wyborów na jesień gdy było najwięcej zakażeń, a także nieodpowiedzialnie zachęca do całkowitego odmrażania gospodarki.

Co z tymi słynnymi respiratorami?

Łukasz Szumowski odpowiedział także na pytanie odnośnie respiratorów, które zamówił os spółki E&K prowadzonej przez byłego handlarza bronią.

Zarzuty opozycji w tej sprawie był minister uznał za bez pokrycia.

Jak informował portal "Życie PL": DANIEL MARTYNIUK ZNÓW NA BAKIER Z PRAWEM? W SIECI NOWE ZDJĘCIE. SYN KRÓLA DISCO POLO NIE MA SIĘ CZYM POCHWALIĆ. PROBLEMÓW Z POLICJĄ CIĄG DALSZY

Przypomnij sobie: JAK WYGLĄDA DOM KATARZYNY DOWBOR? GOSPODYNI PROGRAMU „NASZ NOWY DOM” MIESZKA W ISTNYM RAJU! SIELSKIE KLIMATY I NIESAMOWITY OGRÓD TO JEJ AZYL

Portal "Życie PL" pisał również: SENIORZY DOSTANĄ WYŻSZĄ WALORYZACJĘ, A CZTERNASTA EMERYTURA TRAFI DO WSZYSTKICH? ZMIANY ZAPOWIADANE SĄ JESZCZE NA TEN ROK! RUSZYŁY PRACE NAD PROJEKTEM

Pisaliśmy również o: AGUSTIN EGURROLA ZNALAZŁ NOWĄ PRACĘ W TVP. W SIECI ZAWRZAŁO PO TYM, JAK „WIADOMOŚCI” NAKRĘCIŁY MATERIAŁ O ZNANYM TANCERZU. PADŁY WIELKIE SŁOWA