Światowa Organizacja Zdrowia poinformowała o wykryciu nowych przypadków wirusa eboli. Wydano ostrzeżenie przed rozprzestrzenieniem epidemii.

Nowe przypadki eboli w Gwinei. Zmarły 4 osoby

Epidemia eboli wybuchła w Afryce Zachodniej w 2013 roku. To właśnie na terenach Gwinei, Liberii i Sierra Leone odnotowano najwięcej przypadków. Wówczas zginęło 11 300 osób.

Jak podaje minister zdrowia Gwinei Remy Lamah, na terenach Nzerekore (południowy wschód) odnotowano cztery zgony z powodu gorączki krwotocznej ebola.

Ebola/ Youtube National Geographic Polska
Ebola/ Youtube National Geographic Polska

Przerażone władze Gwinei mają złe przeczucia. To pierwsze taki przypadek od 20167 roku, ktory oznaczac moze nawrót epidemii. Jak poinformował Remy Lamah, przygotowano już pierwsze procedury.

Głos w sprawie zabrało także WHO, jak powiedział Mike Ryan, aktualnie trwają prace nad przygotowaniem szczepionek, które stworzone zostały w 2016 roku podcza pierwszej epidemii.

Swoja pomoc oferuje takze organizacja "Lekarze bez granic". Już niedługo na miejscu pojawią się pierwsi medycy.

Wirus ebola przenosi się poprzez bezpośredni kontakt z krwią lub innymi płynami ustrojowymi zarażonych ludzi oraz zwierząt. Nie jest on przekazywany droga kropelkową. Moze zostac przeniesiony droga plciowa. Ebole zwalcza się dwoma eksperymentalnymi szczepionkami, które stworzono w latach 2014-2016.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: PORAŻAJĄCA WIZJA KRZYSZTOFA JACKOWSKIEGO! CZY DUCH TATY NAWIEDZA MALEŃKĄ DZIEWCZYNKĘ? JASNOWIDZ OPOWIEDZIAŁ O NIETYPOWEJ SPRAWIE, KTÓRĄ WZIĄŁ NA TAPET

O tym się mówi w Polsce: NIEPOKOJĄCE INFORMACJE Z UST MINISTRA ZDROWIA. TENDENCJA ZACZYNA SIĘ ODWRACAĆ. CO CZEKA W NAJBLIŻSZYM CZASIE? ADAM NIEDZIELSKI NIE POZOSTAWIA ZŁUDZEŃ

Z życia gwiazd: DOROTA WELLMAN SKONFLIKTOWANA Z MACIEJEM STUHREM? PREZENTERCE NIE SPODOBAŁO SIĘ JEDNO Z NAGRAŃ ZNANEGO AKTORA. CZY MIAŁA POWÓD DO ZŁOŚCI